Новини » Політика 14 серпня, 2018, 15:08
Політексперт: Сам принцип формування ВАС ставить під сумнів «чистоту» його роботи
ZIK
ZIK

Створюючи законодавство про Антикорупційний суд, варто було б з самого початку передбачити, щоб громадська рада міжнародних експертів не була жодним чином прив‘язана до ВККС. Адже ненормально, коли два органи пов‘язані між собою і один з них обирає членів іншого. Тоді ставиться під сумнів «чистота» відбору кандидатів.

На цьому в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосив політичний експерт Валерій Клочок.

Коментуючи майбутню роботу Вищого антикорупційного суду, він пригадав шквал критики, який пролунав після появи відповідного законопроекту, зареєстрованого Президентом, процедурні моменти, пов‘язані з його ухваленням, і зміни, що були внесені Верховною Радою вже після ухвалення.

«Якість підготовки документів свідчить про те, що там завідомо закладаються норми для зловживань. Хотів би зазначити про момент, що стосується відбору кандидатів на посади суддів ВАС. Створюється громадська рада міжнародних експертів. В законі чітко прописано, що цей орган створює Вища кваліфікаційна комісією суддів України», – підкреслив політичний експерт.

Відповідно, громадська рада міжнародних експертів разом з ВККС, згідно з законом, відбирає кандидатів до Антикорупційного суду.

«Я не можу дати відповідь на запитання, який принцип закладався під час формування такої норми. Тобто, я створю орган, який для мене буде відбирати кандидатів. Зрозуміло, мені можна закинути, що там є відповідні вимоги до кандидатів самої ради експертів. Я не заперечую, але, врешті-решт, остаточне рішення, чи буде конкретна людина членом громадської ради, ухвалює саме ВККС», – наголосив Клочок.

Тому, за його словами, це нелогічно. Мовляв, ймовірно, варто було з самого початку формування пропозиції передбачити створення незалежного дорадчого органу.

«Можливо, варто було б передбачити, щоб цей орган не був жодним чином прив‘язаний до Вищої кваліфікаційної комісії та відбирав кандидатів. Я вважаю, що це абсолютно ненормально – коли два органи пов‘язані між собою, тобто один назначає інший, то де можна говорити про «чистоту» відбору кандидатів?», – запитує експерт.

Він переконаний, що принцип формування суду з самого початку ставить під сумнів «чистоту» його роботи і винесення правомірних рішень.

«Попри те, що там дійсно є суттєві вимоги до кандидатів на посади суддів, але сама процедура ухвалення… Згадайте той скандал, що виник довкола громадської ради міжнародних експертів. Це була основна причина затягування ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд. Навіть питання про апеляцію піднялося вже потім», – підкреслив фахівець.

Нагадаємо, 8 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду.

Пізніше голова ВККС Сергій Козьяков висловив сподівання, що конкурс на посади суддів ВАС завершиться вже в першій половині лютого 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 03:19 :17