вівторок, 14 серпня, 2018, 13:11 Політика
«Патріотичні фільми» зніматимуть колаборанти? Нардепи просять Гройсмана втрутитися
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Народні депутати Остап Єднак і Ганна Гопко просять прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана створити спеціальну комісію, яка перегляне процедуру конкурсу кінопроектів патріотичного спрямування та вимоги до експертів, а також провести додатковий тур з оновленим складом експертної ради.

Як пише «Детектор медіа», підписанти не задоволені тим, що до складу експертної ради з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування входять особи, «які безпосередньо не мають до українського кіновиробництва жодного відношення», а також представники компаній Star Media та Film.ua, які «виробляють контент для Росії».

«Найобурливіше те, що до складу експертної комісії українського патріотичного кіно потрапили представники компаній («Стар-медіа» та «Фільм-УА»), що займають першу та другу позиції за кількістю виробленого телеконтенту для Російської Федерації за 2017 рік (дані РБК, стаття за 15.03.2018 «Украинская компания вышла в лидеры по съемкам сериалов для российского ТВ»)», – йдеться у зверенні.

Народні депутати також називають результати конкурсу, які було оприлюднено 6 серпня, «змовою з метою розкрадання бюджетних коштів» і «дискредитацією державних інституцій та пам’яті загиблих українських воїнів».

«Проекти, по суті, компаній-колаборантів в підсумку опиниться у лідерах із загальною заявленою сумою 160 мільйонів 360 тисяч гривень. З правового боку відбулася змова з метою отримання вигоди (розкрадання бюджетних коштів). З суспільного ж – дискредитація державних інституцій та пам’яті загиблих українських воїнів. А з урахуванням бекграунду фігурантів та засобів, які використовує Росія у своїй гібридній війні проти України, складається враження, що було проведено спецоперацію ФСБ», – йдеться у зверненні.

Остап Єднак і Ганна Гопко закликали прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Кабінет Міністрів України не затверджувати «антидержавницькі» результати діяльності експертної ради, створити комісію, яка перегляне процедуру конкурсу та вимоги до експертів, а також, спираючись на результати роботи комісії, провести додатковий тур з оновленим складом експертної ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 06:50 :14