Новини » Економіка 14 серпня, 2018, 21:37
Олександр Кава назвав припинення пасажирських перевезень із РФ половинчастим рішенням
ZIK
ZIK

Зважаючи на фінансове становище Укрзалізниці, зараз припиняти винятково прибутковий вид її діяльності – несправедливо. Якщо така ініціатива буде підтримана, то це буде перешкодою для громадян України, а також створить можливість для Молдовської залізниці заробляти на цих перевезеннях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із транспортних стратегій Олександр Кава.

Як уже повідомлялося, Україна збирається припинити залізничне сполучення з Росією, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Згодом стало відомо, що в Міністерстві інфраструктури планують припинити лише пасажирське залізничне сполучення з Росією.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, що на тлі спаду пасажиропотоку до Росії може варто підтримати думку Володимира Омеляна з приводу зупинки залізничного сполучення з країною-агресором, пан Кава сказав, що, зважаючи на фінансове становище Укрзалізниці, припиняти зараз винятково прибутковий вид її діяльності – несправедливо. 

«Якщо така ініціатива буде підтримана, то це буде перешкодою для громадян України, бо якщо подивитися на статистику, то даними перевезеннями користуються переважно громадяни України. І якщо подивитися, що окрім пасажирських перевезень є вантажні перевезення, на яких заробляють українські олігархи, то за таких умов вони і далі будуть мати можливість заробляти на торгівлі з Росією. Тому таких половинчастих рішень не має бути», – зазначив експерт.

Також пан Кава зауважив, що територією України їздять транзитні потяги залізниць інших країн. Виникає зустрічне запитання, що будуть робити з цими потягами.

«Через територію України слідує три потяги Молдовської залізниці: Москва-Кишинів, Кишинів-Санкт-Петербург. Також є потяг Російської залізниці зі сполученням Москва-Кишинів. Транзитом через Росію в Україну проходить потяг Азербайджанської залізниці Київ-Баку», – сказав Кава.

За його словами, якщо буде припинено курсування українських потягів, то це створить можливість для молдовської залізниці заробляти на перевезеннях між Україною і Росією. Ті кошти, які отримувала українська залізниця, буде отримувати Молдовська. Однак якщо буде припинено рух потягів, які прямують з Молдови до Росії, то це може призвести до істотного погіршення україно-молдовських відносин.

«Ми чудово знаємо, що після припиняння авіаційного сполучення від цього виграла Білорусь. Аеропорт Мінська істотно збільшив кількість перевезених транзитних пасажирів. Кількість рейсів авіакомпанії Белавіа в напрямку України зросла істотно. Вони суттєво збільшили пасажиропотік і отримали можливість заробляти на цьому», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 16:18 :46