Новини » Події 14 серпня, 2018, 14:51
Олег Сенцов назвав свій стан передкритичним, – російська правозахисниця
Олег Сенцов. Фото: facebook.com/denisovaombudsman
Олег Сенцов. Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова зустрілася з українським режисером Олегом Сенцовим у колонії і розповіла, що він назвав свій стан передкритичним.

Про цю бесіду з політв’язням розповіла сама Свєтова, – пише «Українська правда».

За словами правозахисниці, вона розмовляла з режисером дві години у його палаті у присутності начальника колонії і ще двох співробітників.

Свєтова зазначила, що Сенцов перебуває в «хорошій і чистій» чотиримісній палаті.

«Лікарі колонії, яким Сенцов довіряє, вони роблять те, що можуть робити, але не роблять ніяких прогнозів», – зазначила вона.

«Адвокат казав, що йому (в’язню) роблять крапельниці і поживну суміш, яку він приймає. Але це ситуація, яка не може врятувати його життя», – сказала Свєтова.

Правозахисниця підтвердила, що режисер не планує припиняти голодування.

Також Свєтова розповіла, що мета голодування Сенцова залишилася тією ж: звільнення українських політичних в’язнів із російських в’язниць.

На думку правозахисниці, потрібно якомога швидше вирішити проблему обміну російських і українських в’язнів.

У серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років колонії за нібито «підготовку терактів в Криму», він провини не визнає і вважає себе громадянином України.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування – доти, доки російська влада не звільнить українських політичних в’язнів.

10 серпня адвокат Сенцова Дмитро Дінзьо розповів, що режисер готовий припинити голодування, якщо хоча б двох-трьох осіб із його списку звільнять.

Попри свої становище і стан, Сенцов хоче дистанційно знімати фільм, у вересні може початися дистанційний кастинг.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисові під час її візиту до РФ в зустрічі Олегом Сенцовим відмовили.

Тим часом відомі російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня. Сам же Сенцов не звертатиметься до Путіна з проханням про помилування.

9 серпня Людмила Денисова повідомила, що у Олега Сенцова – Також Денисова заявила, що у Сенцова третя затяжна криза.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Читайте більше новин на тему: Олег Сенцов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 10:25 :54