Новини » Регіони 14 серпня, 2018, 12:57
На Рівненщині за півроку зареєстровано 219 випадків захворювань на туберкульоз

За 6 місяців 2018 року спеціалістами Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» зареєстровано 219 випадків захворювань на туберкульоз органів дихання. 70% хворих – люди із бацилярною формою (виділяють мікобактерії туберкульозу).

У віці до 17 років захворіло 5 дітей, з них 2 дитини з заразною формою туберкульозу. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року спостерігається зниження захворюваності серед дорослих на 14% та на 2 випадки серед дітей.

Як стверджують у центрі, глобальну загрозу становить туберкульоз із множинною лікарською стійкістю. У області майже кожен 9 з вперше виявленим бацилярним туберкульозом має таку форму захворювання.

«Найкращим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація вакциною БЦЖ. Вакцинація здійснюється в пологовому будинку здоровим доношеним новонародженим дітям на 3-5 день життя. Після вакцинації у дитини формується достатньо сильний імунітет, проте якщо дитина не щеплена від туберкульозу, в неї існує високий ризик розвитку важкої форми туберкульозу, яка може призвести до інвалідності і навіть смерті. В цілому область забезпечена вакциною на 100% до річної потреби», – стверджують фахівці центру.

Проте, план вакцинації дітей проти туберкульозу у Рівненській області виконано лише на 36,1%, в тому числі в пологових відділеннях і на дільницях – на 41,7%, дітей старше року – на 20,0%. Негативно впливають на виконання плану щеплень відмовники. Усього в області від вакцинації БЦЖ відмовилось 1319 людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 03:21 :50