вівторок, 14 серпня, 2018, 18:00 Політика
Комітет виборців України закликає заборонити партіям витрачати державні кошти на рекламу
ZIK
ZIK

Проблема українських партій у тому, що вони витрачають державні кошти не на інституційний розвиток чи аналітику, а на самопіар. Тому пропозиція КВУ – внести зміни до закону про фінансування партій і заборонити витрачати гроші державного фінансування на рекламу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

Нагадаємо, 1 липня 2016 року набув чинності закон, який передбачає державне фінансування статутної діяльності політичних партій і відшкодування витрат на передвиборчу агітацію під час виборів народних депутатів України.

Зазначимо, що на фінансування партій у 2017 році з держбюджету було виділено понад 398 млн грн. Найбільше виділили «Народному фронту» – 113 млн 753,5 тис. грн. «Блоку Петра Порошенка» – 112 млн 103,6 тис. грн. Об’єднанню «Самопоміч» – 56 млн 394,56 тис. грн. «Радикальній партії Олега Ляшка» – 38 млн 257,9 тис. грн. «Опозиційному блоку» – 48 млн 467,7 тис. грн. Найменше отримала партія ВО «Батьківщина» – 29 млн 182,2 тис. грн.

Аналітик комітету виборців України Денис Рибачок зауважив, що закон про фінансування партій із держбюджету приніс деякі позитиви.

«Одним із прикладів є те, що партії почали офіційно працевлаштовувати людей, які у них працюють. От якщо подивимося на звіт «Опозиційного блоку» за 2014-ий рік, то офіційно в них працює лише кілька осіб. Зараз – декілька десятків. Те саме з іншими партіями. Тобто завдяки цьому закону частину коштів вдалося вивести з тіні», – заявив Денис Рибачок.

Гість програми зауважив, що українці негативно сприймають фінансування політичних партій із державного бюджету. Водночас Рибачок зазначив, що майже кожна європейська держава фінансує свої партії з бюджету.

Однак проблема українських партій у тому, додав Денис Рибачок, що державні кошти вони витрачають не на інституційний розвиток, аналітику й на те, щоб розробляти змістовні законопроекти, а на самопіар.

«Тому пропозиція КВУ – внести зміни до закону про фінансування партій і заборонити витрачати гроші державного фінансування на рекламу. Тоді ми цю проблему вирішимо», – заявив аналітик Комітету виборців України.

Нагадаємо, голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що українські партії витрачають на виборах удвічі-втричі більше коштів, аніж їхні польські колеги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 21:40 :10