Новини » Суспільство 91

Іллєнко: Зміни до бюджетного кодексу посприяють залученню в Україну іноземних кінокомпаній

ZIK

Є чимало варіантів, як зробити так, щоб українське кіно почало виходити на інший рівень. Зокрема, варто все більше долучати до спільних проектів європейський продакшн та виробників зі США. Така можливість може з’явитись завдяки змінам до бюджетного кодексу.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Вже у четвер в прокат виходить українсько-ісландсько-французька стрічка «Гірська жінка на війні», яка є прикладом спільного виробництва. Власне, один зі способів розвивати повнометражне кіно і є спільне виробництво», – наголосив Іллєнко.

За його словами, із залученням іноземних кіновиробників уже давно працюють в країнах Східної і Центральної Європи.

«Все почалося з Чехії, яка стала базою для виробництва американських фільмів в Європі. Там зняли, наприклад, усі фільми франшизи «Місія неможлива» з Томом Крузом. Потім у Болгарії зняли «300 спартанців», зараз багато знімають в Угорщині. Для цього створюється система так званих субсидій з повернення частини витрачених коштів», – прокоментував він.

Він зазначив, що держава вже почала працювати у цьому напрямку і навіть у першому читанні вже ухвалено закон, який передбачає, щоб усе запрацювало.

«Верховній Раді залишилось лише у другому читанні розглянути зміни у бюджетний кодекс. Я дуже сподіваюся, що це станеться восени і вже з наступного року ми зможемо реально конкурувати за залучення в Україну серйозних іноземних продакшнів», – зазначив Іллєнко.

Також він розповів, що польський режисер Агнєшка Голланд спільно з Україною уже розпочала фільм про голодомор на наших теренах і постать британського журналіста Гарета Джоунса, який, фактично, і розповів світу про цю трагедію. Тому спільна продукція з Польщею виходить на серйозний рівень і таких фільмів стає все більше.

«На одеському кінофестивалі приїхав «десант» польських продюсерів. У нас навіть була польсько-українська продюсерська зустріч з представниками польського Інституту штуки фільмової, де ми розповідали як можемо підтримати ті чи інші проекти. Я думаю, що найближчим часом зможемо підтримати ще чимало польсько-українських стрічок. Йдеться не тільки про фільми, а й серіали», – наголосив він.

За словами експерта, в Україні вже розпочалася робота і зйомки серіалу чесько-польсько-української детективної історії, яку створює режисер і продюсер Даріуш Яблонський.

«Серіал не матиме якоїсь мистецької мегаамбіції, але дасть можливість зробити певні речі. Насправді це дуже непростий шлях. Адже так склалося, що в Україні десятиліттями вибудовувалися Київ та Одеса, як Голівуд для Росії, де було дешево знімати. Бо, насправді, у нас знімалася левова частка російського контенту. Просто привозили московських зірок і сценарій. Все решта робилося тут, бо що це дешевше. Тому це не можна просто взяти і змінити. Тим більше, на це немає жодного регуляторного впливу щодо заборон», – зазначив Іллєнко.

Нагадаємо, Пилип Іллєнко також розповідав, що коли автори фільму про письменника Василя Стуса презентували свій проект на конкурс, там були сцени з його адвокатом Віктором Медведчуком. До того ж це був найбільш емоційний момент та навіть своєрідний апогей розвитку драматичного сюжету.

Loading...
Loading...
Loading...