Новини » Суспільство 14 серпня, 2018, 13:26
Пилип Іллєнко: На презентації автори фільму про Стуса наголошували на значимості сцен із Медведчуком
ZIK
ZIK

Коли автори фільму про письменника Василя Стуса презентували свій проект на конкурс, там були сцени з його адвокатом Віктором Медведчуком. До того ж це був найбільш емоційний момент та навіть своєрідний апогей розвитку драматичного сюжету.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Сцени з адвокатом Віктором Медведчуком, фактично, займали місце найбільш емоційного і найвищого моменту, свого роду апогею розвитку драматизму сюжету. Саме на цьому автори проекту робили наголос, коли презентували свій проект. Про це навіть зазначено у синопсисі до фільму», –сказав Іллєнко.

Він наголосив, що саме сцена суду над Василем Стусом, де Медведчук був адвокатом, є дуже важливим елементом. Тому, якби її не було у фільмі, це могло б суттєво змінити сценарій картини. 

«Звичайно, практика кіновиробництва є такою, що готовий фільм не завжди повністю відповідає сценарію, тому що це творчий процес. Бо завжди є режисер, який бачить по-різному рішення тої чи іншої сцени, того чи іншого персонажу. Тому певні речі втрачаються через брак хронометражу, через неможливість щось реалізувати тими силами», – зазначив він.

На його думку, завжди є багато причин щодо реалізації чи не реалізації задуму фільму, але, як правило, вони об’єктивні. Якщо ж йдеться про глобальні зміни, тоді постає питання, навіщо взагалі проводити конкурс і розглядати сценарії, якщо потім можна кардинально змінити історію. Найгірше, якщо це робиться під можливим стороннім впливом.

«Саме про це йшлося у заяві прем’єр-міністра України про необхідність розібратися, як фінально буде виглядати фільм про Стуса, чим ми зрештою і займаємось. Хоча Державне агентство з питань кіно ніколи спеціально не відслідковує хід зйомок фільму. Адже ми займаємося фінансами, а з творчою проблематикою зустрічаємося двічі у цьому процесі. Це відбувається під час проведення конкурсного відбору, коли оцінюється творчий і художній потенціал стрічки і під час її схвалення, тобто фінального перегляду, коли нам показують готове кіно і ми завершуємо наші стосунки з продюсером. Ми підписуємо акт завершення виробництва фільму і приймаємо як замовник цю стрічку», – зазначив Іллєнко.

Тому, за його словами, якщо б у Держагентстві з питань кіно здавали фільм і там не було сцен з Медведчуком, тоді б вони відповідно реагували. Але наразі готового продукту немає, тож говорити про те, що з нього щось вирізали, дивно.

«Дискусію навколо майбутнього фільму спричинив актор, який, до речі, не отримав роль у фільмі і написав, що йому стало відомо, що у творців стрічки є намір взагалі не знімати картини зі сценами, в яких буде йтися про постать адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука. Але не можна щось вирізати з того, чого ще не знято, бо твору під назвою «фільм Стус», чи робочою назвою «Птах душі», ще не завершено, тривають зйомки. Але дискусія потягнула за собою необхідність дати суспільству відповідь на важливе питання. Оскільки йдеться про те, що держава є замовником цього процесу, то ми звернулися за поясненнями до творчої групи, яка доволі швидко публічно оголосила свою позицію», – наголосив він.

Нагадаємо, скандал вибухнув після того, як український актор Геннадій Попенко повідомив, що із кінострічки «Стус» про відомого українського поета, який загинув у радянській тюрмі, викинули сцену суду над письменником. А зі сценарію фільму прибрали будь-які згадки про адвоката Василя Стуса, Віктора Медведчука, який тепер є кумом Путіна.

Хоча, режисер фільму про українського письменника і дисидента Василя Стуса Роман Бровко, говорив, що сцену із Віктором Медведчуком прибрали на прохання сина Василя Стуса Дмитра Стуса, генерального директора Національного музею Тараса Шевченка.

До слова, тепер син Василя Стуса – Дмитро, відмовляється співпрацювати з творцями фільму про батька через порушення усіх домовленостей щодо стрічки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 16:46 :04