вівторок, 14 серпня, 2018, 15:20 Економіка
Голова ФМУ розкритикував плани «Укрзалізниці» приховано підвищити тарифи
Вантажний потяг. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Вантажний потяг. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Традиційно восени «Укрзалізниця» намагатиметься підвищити тарифи, проте жодна промисловість таке навантаження витримати не може.

Таку думку голова Федерації металургів України Сергій Біленький висловив в ефірі «112 каналу». Інформує МінПром.

Сергій Біленький переконаний, що останні ініціативи «Укрзалізниці» приведуть до прихованого підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 25%. Він нагадав, що підвищення вантажних тарифів з 31 жовтня 2017 року на 15% обійшлося бізнесу в 6,5 млрд грн додаткових витрат на рік і ще стільки ж бізнес заплатив у результаті проведеної дерегуляції вагонної складової.

«Крім того, зараз обговорюється проект наказу Мінінфраструктури, який дозволить «Укрзалізниці» підняти ще ставки на подачу порожніх вагонів. Це буде бізнесу ще додаткова втрата 5 млрд грн. 6,5, 6,5 і 5 – вже 18 млрд грн», – зауважив Сергій Біленький.

Голова ФМУ звернув увагу й на інші ініціативи залізниці щодо таємного підвищення тарифів. «Там так званий коефіцієнт Т-додатковий, який визначає час на документальне оформлення порожніх вагонів. Зараз підприємства платять, вантажоперевізники, за одну добу. «Укрзалізниця» хоче, щоб вони платили за дві. Це ще 1,2 млрд грн. Тому, якщо ми все складемо, буде близько 20 млрд грн», – наголосив Сергій Біленький.

«І ще нас чекає, ми в цьому впевнені, вже на початку осені нове підвищення безпосередньо тарифів. У нас традиційно «Укрзалізниця» восени намагається підвищити тарифи. Жодна промисловість таке навантаження витримати не може», – резюмував голова ФМУ.

Як повідомлялося, вчора керівники профільних промислових асоціацій звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням дати відповідні доручення Міністерству інфраструктури та «Укрзалізниці» щодо відкликання та скасування проекту наказу міністерства «Про внесення змін до коефіцієнти, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України, і пов’язані з ним послуги, щодо уніфікації тарифної політики на перевезення порожніх вагонів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:59 :14