Новини » Суспільство 14 серпня, 2018, 12:38
«Гаряче, як в доменній печі»: вчені спрогнозували температуру до 2050 року
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У цей час у 354 великих містах світу середня температура влітку вже перевищує +35С. До 2050 року зміна клімату викличе підвищення температури до цієї позначки вже в 970 містах.

Про це повідомляє The Guardian, передає «Укрінформ».

За даними недавнього дослідження, до 2050 року кількість міських жителів, які зазнають впливу екстремальної спеки, збільшиться у вісім разів – до 1,6 мільярда людей.

У 2018 році, в Чіно, за 50 км від Лос-Анджелеса, зафіксовані +48,9С, в Сіднеї зафіксували +47С, а в Мадриді і Лісабоні стовпчики термометрів застигали посередині між +40С і +50С. Згідно з новими дослідженнями, Франція може легко подолати позначку +50С вже до кінця століття. Австралійські міста, за прогнозом, досягнуть цієї точки ще раніше. Кувейт, тим часом, наблизиться до неможливих для життя +60С.

«Гаряче, як в доменній печі, ти буквально відчуваєш небезпеку для життя і апокаліпсис», – зазначив Найджел Таппер, професор екологічних наук в Мельбурнському університеті Монаш, кажучи про +48С, зафіксованих в різних частинах міста. «Ви не можете пересуватися на вулиці більше, ніж кілька хвилин», – додає він. Погане передчуття посилюється зростанням загрози чагарникових і лісових пожеж.

«Питання, як охолоджувати населення, тепер займає пріоритетне місце в політичному та науковому порядку денному», – констатував Дев Нієгі, професор університету Пердью, штат Індіана (США), голова міського середовища департаменту американського метеорологічного товариства. Минулого тижня він був співголовою симпозіуму про міський клімат в Нью-Йорку.

Міста можуть бути пристосовані до зниження спеки за допомогою заходів з економії води, створення тіні і відбивання тепла. У багатьох країнах світу ці кроки вже здійснюються. Місто з температурою +50C може бути більш придатним для життя завдяки таким заходам, як пишні зелені насадження на будівлях і навколо них. Будинки можуть бути розфарбовані в розумні відтінки, які змінюються слідом за рухом сонця. Дахи, тротуари та інші міські поверхні можуть бути виготовлені з матеріалів з високою дифузійною відбивною здатністю (альбедо). Також можливе уловлювання туману і створення полів з джерел відновлюваної енергії, які забезпечать потужності для охолодження навколишнього середовища без додавання парникового ефекту.

За словами Нієгі, така адаптація міст потребує змін не тільки в дизайні населених пунктів, а й в тому, як будуть організовані мегаполіси і життя людей у них.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:08 :13