Новини » Світ 14 серпня, 2018, 9:25
Екс-посол Грузії в Україні вважає, що країни Балтії і Польща теж під загрозою агресії з боку РФ
Григол Катамадзе. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Григол Катамадзе. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Колишній Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Григол Катамадзе вважає, що війна Росії проти Грузії почалася не в 2008 році, а в 1991 році і всі 27 років після відновлення державної незалежності Грузія живе в умовах конфлікту.

Під час чату в «Главреді» дипломат підкреслив, що ще у 2008 році на міжнародних форумах звучала гіпотеза, що наступною може бути Україна., – передає УНІАН.

«У серпні 2008-го ми говорили, що наступною може бути Україна. І знову нас не чули. Останні кілька років з моменту початку трагічних подій на сході України, ми говоримо, що наступні – країни Балтії та Польща.

І оскільки агресія підійшла близько до кордонів Євросоюзу, європейці більше задумалися над цими загрозами, ввели санкції проти Росії. Це правильно, але санкції повинні бути ще жорсткішими. Тому що з нинішніми санкціями агресивні дії РФ не зупинити. І тоді будуть наступні цілі...», – заявив він.

За словами Катамадзе, до приходу до влади команди Януковича Україна була на підйомі, проте серйозної шкоди завдала Росія, яка почала активно втручатися у внутрішні справи сусідньої держави.

«Чому я зараз про це кажу в контексті даного питання? Білорусам і казахам було б помилково думати, що щось подібне не може статися з їх країнами, і що якимись діями вони можуть відстрочити цей процес. Зараз усі повинні бути єдині як ніколи, щоб зупинити агресивні дії Росії. Інакше почнуть розвиватися найрізноманітніші сценарії», – сказав дипломат.

Нагадаємо, у ніч на 8 серпня 2008 року російські військові увійшли в Грузію після спроби Тбілісі відновити контроль над самопроголошеними республіками Південна Осетія і Абхазія. В результаті 5-денної війни Росія визнала незалежність цих двох грузинських регіонів і ввела додаткові війська й озброєння на свої військові бази на цих територіях. Всі держави світу, за винятком Росії, Венесуели, Нікарагуа і Науру, визнають ці регіони територією Грузії, окупованою Росією.

За офіційними даними грузинської влади, в результаті подій 2008 року загинули понад 400 осіб, понад дві тисяч поранені. Україна закликала Росію вивести війська з окупованих грузинських територій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:54 :58