Новини » Суспільство 14 серпня, 2018, 3:17
Дослідники з'ясували, що стало причиною вимирання Homo erectus

Нове археологічне дослідження Австралійського національного університету показало, що homo erectus, вид примітивного людини, вимер почасти тому, що його представники були ледачими.

Археологічні розкопки древніх людських поселень на Аравійському півострові часів раннього кам’яного віку показали, що для створення інструментів і збору ресурсів homo erectus користувався найменш трудомісткими стратегіями, – пише naked-science.ru.

Ця «лінь» в поєднанні з нездатністю адаптуватися до кліматичних змін, швидше за все, зіграла роль в вимирання виду, як стверджує провідний дослідник доктор Сері Шіптон зі Школи культури, історії та мови при Австралійському національному університеті.

«Правда, не схоже, що вони докладали будь-які зусилля, – говорить доктор Шіптон. – Не думаю, що вони були дослідниками, які дивляться за горизонт. У них не було того почуття подиву, як у нас».

Доктор Шіптон стверджує, що це помітно по кам’яних знарядь цього виду і тому, як homo erectus використовував ресурси.

Орудия, найденные на стоянке Саффаках / <em>Australian National University</em>

«Для створення знарядь з каменю вони просто брали каміння, які могли знайти в своєму таборі – вони, в свою чергу, були відносно низької якості в порівнянні з тим, що згодом використовували майстри знарядь, – пояснює він. – У місці, яке ми вивчали, є велике оголення порід дуже якісного каменю на невеликій відстані, на маленькому пагорбі. Але замість того, щоб піднятися на нього, вони просто користувалися уламками, які відколювались і скочувалися вниз. Ми вивчили це оголення і не виявили ознак будь-яких дій, ніяких артефактів або ж слідів видобутку каменю. Вони знали, що він там, але, володіючи достатньою кількістю ресурсів, просто думали, що немає причин для занепокоєння».

Це контрастує з майстрами кам’яних знарядь пізніших періодів, включаючи ранніх homo sapiens і неандертальців, які забиралися на гори в пошуках якісного каменю і перевозили його на великі відстані. Доктор Шіптон вважає, що нездатність до технологічного прогресу також сприяла сумній долі популяції.

«Вони були не тільки ліниві, але і дуже консервативні, – каже Шіптон. – Зразки донних відкладень показали, що навколишнє середовище змінювалася, але вони продовжували робити зі своїми знаряддями те ж саме. Не було зовсім ніякого прогресу, а їхні інструменти не сильно відрізнялися від висохлих річкових русел. Думаю, в результаті навколишнє середовище стало дуже сухим для них».

Розкопки і дослідження провели в 2014 році на стоянці Саффаках недалеко від Давадмі в Центральній Саудівській Аравії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 21:45 :18