Новини » Світ 14 серпня, 2018, 14:43
Через пилову бурю заввишки 60 км загубився марсохід Opportunity
Марсохід від NASA Opportunity. Фото: caranddriver.com
Марсохід від NASA Opportunity. Фото: caranddriver.com

На початку червня на Червоній планеті розпочалася пилова буря. З невеликого локального явища вона перетворилася на подію планетарного масштабу. Пил накрив марсохід Opportunity, через що Космічному агентству довелося перевести апарат у кризовий режим доти, доки буря не закінчиться. Зараз NASA розпочало пошуки марсоходу, але вони все ще безуспішні.

Про це повідомляє naked-science.

Пилова буря застала марсохід в Долині Наполегливості (Perseverance Valley). Зазвичай пилові бурі відбуваються в літній період, коли Червона планета підходить до перигелію (найближча до Сонця точка орбіти). Тоді як південний полярний регіон наближається до зірки, вуглекислий газ, заморожений в полярній шапці, випаровується. Атмосфера згущується, температура підвищується, через що частинки пилу піднімаються вище: пилові хмари можуть досягати висоти 60 кілометрів.

Останній раз пилова буря накрила марсохід Opportunity в 2007 році. Тоді він провів два тижні без зв’язку. Цього разу масштаб катаклізму набагато більший. За повідомленнями NASA, якби буря відбувалася на Землі, то її область перевищувала б Північну Америку і Росію разом узяті.

Переключення апарату в кризовий режим було необхідно з двох причин. По-перше, Opportunity живиться за рахунок сонячних батарей. По-друге, для стабільної роботи батареї повинні залишатися теплими. Під час пилової бурі температура апарату становила мінус 29 градусів за Цельсієм.

Спостерігаючи за Марсом за допомогою багатофункціональної автоматичної міжпланетної станції (Mars Reconnaissance Orbiter), фахівці NASA відзначили, що інтенсивність бурі почала знижуватися 23 липня. Проте Opportunity виявити ще не вдалося. Щоб відновити зв’язок, апарат повинен накопичити достатньо енергії, а для цього, за оцінками інженерів, може знадобитися цілий місяць.

 

Марсохід Opportunity приземлився на Марс 25 січня 2004 року. Планувалося, що його місія складе 93 земних днів, але він пропрацював понад 14 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 08:52 :38