вівторок, 14 серпня, 2018, 21:09 Суспільство
«Бендера – це той, хто грає на бендері»: письменниця розкритикувала шкільну освіту в Україні
ZIK
ZIK

Першочерговим завданням освітньої реформи в Україні є наповнення підручників, наповнення освіти тими знаннями, які знадобляться дітям у житті. Водночас важливо не примітивізувати освіту.

Таку думку в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK висловила письменниця Лариса Ніцой.

Письменниця, відповідаючи на запитання глядачів, чого бракує шкільній освіті в Україні, зауважила, що освітня реформа в нашій країні «знову пішла трошечки не туди».

«Першочерговим завданням є наповнення підручників, наповнення освіти тими знаннями, які ми вкладаємо діткам у голову, і які їм знадобляться у житті. Ми їх зараз вчимо багато такого, чого їм у житті не треба буде», – зазначила Лариса Ніцой та наголосила, що тут – тонка межа між тим, щоб не примітивізувати освіту та не навчати дітей лише азам.

З її слів, якщо в точних науках зрозуміло, чого слід навчати, то щодо гуманітарних дисциплін питання є складнішим. Як приклад, Лариса Ніцой розповіла про випадок у таборі, в якому відпочивали діти з різних регіонів України. Під час вікторини їх запитали, хто такий Бандера, і лише двоє із 60 змогли дати відповідь на це запитання.

«Відповідь дітей: «Бендера – це той, хто грає на бендері». У мене просто немає слів! Це означає, що вчителі вчать зі своїми дітьми. Отак лобом вперлися у програму, й оскільки у програмі ще цього не було, то вони про це із 12-річними дітьми ще не читали.

Але, по-перше, крім програми, є ще багато викликів. Суспільство бурхливо обговорює тему – то Бандера Герой чи не Герой, Бандера Герой для всієї України чи лише для Львівської області, Бандера вбивав чи не вбивав, був в УПА чи не в УПА… Наше суспільство кипить, а діти ізольовані від цього процесу? Вчителі, ви повинні з ними обговорювати, що у суспільстві відбувається, чи ні?» – наголосила гостя програми.

Письменниця нагадала, що є розпорядження Міносвіти щодо вшанування Дня УПА, і саме цього дня дітям розповідають про УПА.

«Це все означає, що вчителі не розповідали їм про УПА і не розповідали про Бандеру. Вчителі, вам – «два», – резюмувала Лариса Ніцой.

Нагадаємо, освітня реформа в Україні матиме чотири напрями: реформу середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, вищої освіти та створення нової системи управління і фінансування науки.

Зокрема реформа змінить структуру середньої школи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 14:15 :25