понеділок, 13 серпня, 2018, 5:40 Світ
У Єгипті відкопали нового Сфінкса

Під час дорожніх робіт в єгипетському місті Луксор робітники наткнулися на закопану статую Сфінкса. Про це дивовижне відкриття оголосив глава єгипетського Міністерства старожитностей Мухаммед Абдель Асіс.

Місцева пресова агенція навіть опублікувала деякі з фотографій знахідки, – пише global-analityk.

Поки що є мало інформації про це відкриття. Чиновники підтвердили тільки, що статуя знаходиться під земною поверхнею, і своєю формою вона нагадує Великого Сфінкса в Гізі. Експерти стверджують, що пройде багато часу, перш ніж ми зможемо дізнатися більше. Головне полягає в тому, що розкопки не будуть проводитися поспіхом, щоб запобігти можливому знищенню витвору стародавнього мистецтва. У даний час археологи здійснюють усі необхідні запобіжні заходи для захисту статуї.

Великий Сфінкс вважається грандіозним творінням давніх єгиптян не тільки через свій розмір і складну конструкцію, але також через незліченні таємниці, що його оточують. Великий Сфінкс разом з трьома пірамідами знаходиться на плато Гіза – біля 500 км від того місця, де була знайдена ще одна статуя. Вік Сфінкса, а також його таємнича форма і людська голова, протягом десятиліть були темою інтенсивних дебатів між експертами.

Варто також відзначити, що, як і знахідка з Луксорі, Великий Сфінкс також був майже повністю похований під піском. Тільки у 1817 році, коли Джованні Баттіста Кавілья проводив перші сучасні археологічні розкопки, Сфінкс був повністю очищений від землі. Тому не дивно, що ще одна скульптура такого типу була віднайдена під землею.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 22:42 :01