Новини » Політика 13 серпня, 2018, 19:45
У випадку з Василем Стусом задіяно дуже багато людей, які йому програють, – Дмитро Стус
ZIK
ZIK

Я завжди вважав, що для людей є очевидним те, що етична площина має залишатися на першому місці.

На цьому наголосив син українського поета-дисидента Василя Стуса Дмитро Стус у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, у разі виходу в прокат фільму «Стус» із незміненою інформацією про лідера громадського руху «Український вибір» та кума президента РФ Віктора Медведчука він «залишає за собою право на відповідні правові дії, у тому числі спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд».

«Коли я вперше, приблизно рік тому, подивився сценарій до фільму, то сказав, що не зможу бути консультантом такого сюжету з етичних і художніх причин. Я погодився надати коментар для робочої версії щодо складності ситуації, яка була у 1979-1980-х роках. Після цього я не мав жодних контактів із режисером і членами знімальної групи цієї стрічки», – прокоментував син поета-дисидента.

Він підкреслив, що не хоче давати будь-якої оцінки цій ситуації. Утім запевнив, що точно не буде контактувати з людьми, які знімають це кіно.

«Я завжди вважав, що для людей є очевидним те, що етична площина має залишатися на першому місці. У випадку з Василем Стусом задіяні дуже багато людей, які програють йому. Це не тільки адвокати, а й члени радянського суспільства, досить відомі письменники, літературознавці й навіть політв’язні, які в різні ситуації чомусь не витримували тиску системи.

Коли я писав свою книжку, то намагався враховувати, що в когось є діти, тому не називав прізвищ. Адже люди, які зламалися, перебували у жахливих умовах. Утім, з іншого боку, я так само вважаю, що не дуже правильно, щоб зверталися до членів родини в ситуації, коли хочуть щось сказати про Стуса. Адже Василь Стус – це особистість, символ українського духу та гідності!» – наголосив Дмитро Стус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 04:13 :18