Новини » Львів 13 серпня, 2018, 10:51
У Львові судять підозрюваних учасників банди: захисники потерпілих вимагають відводу суддів
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Шевченківський районний суд Львова продовжує розгляд справи щодо підозрюваних учасників банди, що здійснювала вбивства на замовлення. Йдеться про підготовку замаху на львівського бізнесмена Назара Керницького. На лаві підсудних троє осіб: Дмитро Гаврилюк, який також є підозрюваним в організації ще одного замаху – на львівського бізнесмена Богдана Копитка, тоді загинули троє його охоронців, Михайло Баджега, якого нещодавно суд випустив з-під варти під заставу, та громадянин Станіслав Монте.

Про це 13 серпня повідомив кореспондент IA ZIK.

Захист потерпілих невдоволений рішенням суду про зміну Михайлові Баджежі запобіжного заходу, внаслідок чого того випустили з-під варти під заставу. Під час засідання захисних потерпілих Наталія Барбадин-Дунець зачитала заяву про відвід колегії суддів, подану до суду ще 5 липня.

Захисник наголосила: М.Баджезі інкримінують важкі злочини – пособництво у підготовці до умисного вбивства людини, вчинене на замовлення, а також умисне заподіяння тілесних ушкоджень працівникові правоохоронного органу під час виконання цим працівником службових обов’язків.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Н.Барбадин-Дунець нагадала, що колегія Шевченківського районного суду Львова (Кавацюк В.І., Невойт П.С., Федорова О.Ф.) приймала дві ухвали щодо продовження М.Баджезі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а вже третьою ухвалою ця ж колегія дала можливість вийти йому під заставу. І це при тому, що ризики у справі не зменшилися – не допитано ні потерпілих, ні свідків. «Згадані ухвали однотипні – відрізняються лише одним абзацом», – підкреслила захисник.

Інші захисники потерпілих назвали ухвалу про зміну запобіжного заходу нелогічною, висловили сумніви щодо неупередженості складу суддів і висловили вимогу щодо їх відводу.

Натомість адвокати підозрюваних у справі іншої думки. Вони заявили, що не мали змоги ознайомитися із заявою про відвід колегії суддів, та попросили оголосити перерву для ознайомлення із документом та підготовки письмових заперечень. Відтак суд оголосив перерву у засіданні на понад 1,5 год.

Під час засідання одна із адвокатів підсудних Наталія Суслікова висловила обурення присутністю журналістів на засіданні та просила суд заборонити присутність преси, однак у цьому їй було відмовлено.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Як повідомлялося, колегія суддів Шевченківського районного суду Львова випустила під заставу обвинуваченого в замаху на вбивство Михайла Баджегу, який, за версією правоохоронців, входить у злочинну групу, що причетна до здійснення вбивств на замовлення, зокрема, замаху на львівського бізнесмена Богдана Копитка, унаслідок чого загинули двоє його охоронців та водій.

У результаті розслідування справи замаху на Б.Копитка слідство встановило нові епізоди, і Баджегу затримали за підозрою в замаху на вбивство ще одного львівського бізнесмена. Раніше декілька разів суд залишав М.Баджегу під арештом без права вийти під заставу.

Як повідомила адвокат потерпілих Наталія Барбадин-Дунець, Галицький районний суд Львова під час досудового розслідування тричі обирав М.Баджезі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави. Такі рішення були залишені без змін апеляційним судом.

Після надходження справи до Шевченківського суду Львова у 2018 році колегія суддів (Кавацюк В.І., Невойт П.С., Федорова О.Ф.) ухвалою від 30 березня 2018 року продовжила строк тримання під вартою М.Баджезі на 60 діб без визначення застави, а також ухвалою від 30 травня 2018 р. було продовжено строк тримання під вартою на 35 діб без визначення застави.

Строк тримання під вартою спливав 06.07.2018 року. І от 04.07.2018 року при розгляді клопотання про продовження строків тримання під вартою несподівано для потерпілих та сама колегія суддів (Кавацюк В.І., Невойт П.С., Федорова О.Ф.) продовжила строк тримання під вартою М.Баджезі, але вже із визначення застави – 368 тис. грн.

24 липня представники низки громадських організацій пікетували Шевченківський районний суд Львова, вимагаючи відводу колегії суддів, яка нещодавно дала можливість вийти під заставу підозрюваному у важкому злочині – замаху на вбивство – Михайлові Баджезі. За версією правоохоронців, цей чоловік є причетним до банди, що вчиняла вбивства на замовлення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 23:32 :09