Новини » Регіони 13 серпня, 2018, 17:17
У Чернівецькій області під загрозою зриву вибори в чотирьох ОТГ

У Чернівецькій області через рішення ЦВК під загрозою зриву опинилися вибори у чотирьох новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Про це на брифінгу повідомила директор Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук.

За її словами, 9 серпня ЦВК прийняла рішення, яке ставить під загрозу проведення виборів у Неполоковецькій, Ставчанській, Чагорській та Хотинській ОТГ Чернівецької області.

«9 серпня було прийнято постанову ЦВК щодо призупинення розгляду питання призначення перших і додаткових виборів із одночасним направленням листа з проханням дати роз’яснення до Комітету Верховної Ради з правової політики та правосуддя. Ця ситуація пов’язана з тим, що у квітні було визнано неконституційним закон про всеукраїнський референдум», – сказала Т. Татарчук.

За словами юрист-консульта Центру розвитку місцевого самоврядування Вікторії Чебан, з юридичних міркувань Центрвиборчком не мав підстав для призупинення процесу призначення виборів у ОТГ.

Вона заявила, що дії ЦВК швидше означають небажання призначити перші вибори в ОТГ, оскільки юридичних підстав їх не призначати немає.

За словами радника Центру з питань місцевих фінансів Дмитра Прокопця, у випадку непризначення в цьому році виборів у вказаних об’єднаних територіальних громадах, вони втратять значні суми грошей.

«Візьмемо для прикладу Чагорську ОТГ. Якщо вона втратить ще один рік, це буде втрата приблизно 10 млн грн. Ці кошти громада мала б отримати в якості субвенцій на розвиток інфраструктури та з податків із доходів фізичних осіб», – повідомив Д. Прокопець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 18:59 :45