Новини » Львів 13 серпня, 2018, 11:40
У Буську відкрили після реставрації дерев'яну церкву, якій 300 років
У Буську відкрили після реставрації дерев'яну церкву, якій 300 років
У Буську відкрили після реставрації дерев'яну церкву, якій 300 років

У неділю, 12 серпня, у Буську відбулось відкриття після реставрації церкви Святої Параскеви – пам’ятки архітектури національного значення.

Про це ІА ZIK повідомили у Буській райдержадміністрації.

Участь у відкритті взяли голова райдержадміністрації Петро Мороз, його заступники Олег Ільків та Тетяна Сай, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, заступник голови районної ради Роман Фурда, народний депутат України Михайло Бондар, депутати Львівської обласної ради Петро Жукровський і Степан Рак, т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук, Буський міський голова Ростислав Сліпець.

«Сьогодні ми відкриваємо святиню, куди кожен з нас може прийти і подякувати Богу. Подякувати за те, що в такий складний час, час війни, ми маємо змогу відновити храм. Ми з вами  це Україна, наша церква, віра, мова  і звісно, наша армія, яка сьогодні боронить нас на Сході. І для кожного з нас сьогодні важливо поставити собі запитання: «А що я роблю для свого району, області, держави?». Храм, який ми сьогодні відкриваємо, це також свідчення посвяти людей своїй державі та церкві. Я дякую кожному, хто долучився до відновлення храму, який є стовпом нашої сили, сили могутньої незалежної держави»,  зазначила у вітальному слові заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Також Оксана Стоколос-Ворончук від імені голови Львівської ОДА Олега Синютки вручила подяки тим, хто долучився до відновлення пам’ятки архітектури, серед яких меценати, реставратори, громадські організації.

Церкві святої Параскеви у Буську – понад 300 років.

Це культова споруда, пам’ятка архітектури національного значення. Датується 1708 роком, однак перша згадка про неї була у поборовому реєстрі за 1507 р. Пізніші згадки у податкових реєстрах стосуються 1531-38, 1540, 1541-42, 1564-80 рр. Зведена на місці старого храму у 1708 р. коштом місцевої громади за ініціативи пароха о. Василя Кучинського.

У 1860 році парохом церкви призначено о. Омеляна Петрушевича, батька президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. Ймовірно, що саме в цьому храмі був хрещений майбутній громадсько-політичний діяч та президент ЗУНР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:36 :59