Новини » Економіка 13 серпня, 2018, 18:56
Ціна зависока: експерт назвав суму, яку українці мали би платити за блакитне паливо
ZIK
ZIK

Нині в Україні ціна на газ для населення є завищеною. Так, собівартість видобутку блакитного палива «Укргазвидобуванням» торік становила 48 доларів. З усіма іншими складовими це становить трохи більше 3 тисяч гривень, і такою мала би бути ціна для споживача.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Гість програми зауважив, що нині в Україні ціна на газ для населення є завищеною. З його слів, собівартість видобутку газу підприємством «Укргазвидобування» торік становила 48 доларів за тисячу кубометрів. Оскільки обсяги видобутку становлять 15,5 млн кубометрів газу, а для згаданого сектору потрібно 16 млн кубометрів, то Україна потребує лише 0,5 млн кубометрів імпортного блакитного палива, наголосив експерт.

«З усіма іншими складовими це становить трохи більше 3 тисяч гривень. Така мала би бути ціна для споживача», – вважає Юрій Корольчук.

Щодо тарифів на електроенергію, то, як зауважив експерт, можна говорити, що вони занижені і на сьогодні є «застарілими». Юрій Корольчук наголосив, що енергосистема з кожним роком щораз більше зношується і потребує модернізації, а для цього потрібно вкласти кошти.

«Відповідно кошти, які ми будемо платити більше як споживачі у майбутньому (а ми їх будемо платити після реформи ринку електроенергії, бо іншого виходу не буде, як просто підвищувати ціну), то відповідно ці кошти будуть скеровувати на модернізацію», – зазначив Юрій Корольчук.

Водночас експерт звернув увагу на проблему низьких доходів населення в Україні та застеріг від пастки, коли тарифи зростатимуть, а рівень доходів залишатиметься на тому ж рівні, що й тепер.

Нагадаємо, Україні залишилось виконати тільки одну вимогу МВФ – це питання щодо цін на газ для населення.

Додамо, Кабінет Міністрів України передбачив три основні сценарії розрахунку ціни на газ для населення.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявив, що ціни на енергоносії в Європі не сильно відрізняються від України, але відрізняються кінцеві тарифи, і в нашій країні тарифи занижені, особливо це стосується населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 06:40 :47