Новини » Політика 13 серпня, 2018, 17:41
Сазонов заявив про інсайдерську інформацію щодо зміни позиції МВФ стосовно України
ZIK
ZIK

Від ультиматумів МВФ перейшов до перемовин, пом’якшивши свою позицію. І Україну, найімовірніше, очікує невелике підвищення ціни на газ, яке уряд погасить субсидіями.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Сазонов.

Гість програми зауважив, що український уряд категорично проти підвищення тарифів на газ на 60%.

«Це – багато. Перемовини стосовно цього пункту тривають уже близько чотирнадцяти місяців, але уряд на 60% вартість підвищувати не буде, оскільки це тверда позиція. МВФ наполягає на своєму і на поступки теж не йшов», – зазначив політолог.

Кирило Сазонов окреслив, які наслідки може мати для України втрата співробітництва з МВФ. Так, держава може не впоратися із виплатами, які цього та наступного року є досить значними, а в підсумку в Україні може бути або переддефолтний стан, або й дефолт.

Водночас експерт зауважив, що нині є інсайдерська інформація про те, що Міжнародний валютний фонд пом’якшує свою позицію, і у вересні місія МВФ прибуде до України.

«Тобто остаточного рішення ще немає, але від ультиматумів МВФ перейшов до перемовин. Тобто нас, найімовірніше, очікує невелике підвищення ціни на газ, яке уряд погасить субсидіями, і це дозволить нам утримати курс долара та курс гривні у нормальних межах», – зазначив політолог.

Нагадаємо, Україні залишилось виконати тільки одну вимогу МВФ – це питання щодо цін на газ для населення.

Додамо, рейтингове агентство «Fitch» вважає програму МВФ ключовим фактором кредитоспроможності України. «Пенсійна реформа, новий закон про приватизацію і прийняття закону про створення незалежного антикорупційного суду, включно з поправкою для виконання міжнародних зобов'язань, свідчать про зусилля уряду для перегляду програми. Основними невирішеними питаннями залишаються потенційні зміни в бюджеті 2018 року для досягнення 2,5% дефіциту ВВП у рамках програми і коригування тарифів на опалення в домашніх господарствах», – повідомляє «Fitch».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 06:09 :04