Новини » Політика 13 серпня, 2018, 13:36
Російська правозахисниця: Закон не вказує, що сам в’язень повинен просити про помилування
ZIK
ZIK

Швидше за все, неправдиву інформацію про виліт Олега Сенцова до Києва журналістці Вікторії Івлєвій надав хтось із лікарів. Сумнівно, що такими заявами вона хотіла когось розіграти, адже сама дуже хвилюється за долю режисера.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказала російська правозахисниця Тетяна Щур.

Коментуючи слова російської журналістки Вікторії Івлєвої, яка заявила, що Олега Сенцова везуть у літаку, а згодом спростувала цю інформацію, Щур зазначила: сумнівно, що таким чином Івлєва намагалась когось розіграти.

«Ми знайомі особисто і провели нещодавно трохи часу. Я бачу, як вона переживає за Олега», – зазначає правозахисниця.

Вона пояснює, чому журналістка запевнила, що політв’язня повертають у Київ. Мовляв, просто «здали нерви».

«Вона написала заяву в соціальній мережі, мабуть, бо просто здали нерви. Вікторія багато зробила для звільнення Сенцова. Вона посприяла тому, аби Макрон звернувся до Путіна. Можливо, на цей раз її неправильно поінформували. Неправдиву інформацію міг подати один з лікарів консиліуму», – зазначає правозахисниця.

До того ж Тетяна Щур звернула увагу на норму російського закону про право прохання про помилування ув’язнених.

«У російському законодавстві не вказано, що сам в’язень мусить просити про помилування. Тому будь-які закиди у цю сторону, мовляв Олег не звертався з цього приводу особисто – лукавство!», – переконана експерт.

Вона нагадує: Олег Сенцов голодує не за себе і своє помилування.

«Так, мама попросила за сина. Це її особисте право. На мій погляд, просто через відчай. Але Олег Сенцов ризикує життям за всіх політв’язнів. І ми повинні посприяти тому, щоб почався хоч якийсь процес обміну. Він не самогубець, а чекає, коли все зрушиться з мертвої точки. Однак, чоловіка треба терміново рятувати», – говорить Тетяна Щур.

Правозахисниця зазначає: усі стурбовані матері українських політичних в’язнів у Росії можуть звертатися із проханням про помилування.

«Я знаю що відповідний лист писала мати Станіслава Клиха. Його ситуацію ми відслідковуємо. Він був у тюрмі, потім потрапив у психіатричну клініку, а зараз його знову повернули у в’язницю. Його стан також не найкращий. Перш за все, потрібно «витягувати» тих, хто найбільш хворий – Волох, Клих, Гриб», – наголошує Тетяна Щур.

Як повідомлялося раніше, адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе заявив, ща найближчим часом у того може відбутись поступова відмова внутрішніх органів. Адже режисер голодує уже майже три місяці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:24 :22