live

Рада суддів вважає неприпустимим порушення провадження щодо судді, який закрив справу Кернеса

Рада суддів ухвалила резолюцію про неприпустимість притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення.

Документ рада прийняла на позачерговому засіданні 13 серпня, повідомляє «Укрінформ».

«Рада суддів вирішила: наголосити на неприпустимості публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалене рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційної інстанції, а діям судді – Вищою радою правосуддя», – оголосив голова Ради суддів Олег Ткачук.

Також у резолюції підкреслили, що незгода із судовим рішенням є підставою для його оскарження в процесуальному порядку до апеляційної чи касаційної інстанції.

За словами Ткачука, Рада скликала позачергове засідання, тому що до установи надійшли численні звернення від суддів і адвокатів про посягання на незалежність судової гілки влади.

Підставою для цього стало порушення кримінального провадження відносно судді Київського райсуду Полтави Андрія Антонова, який закрив кримінальну справу щодо мера Харкова Геннадія Кернеса.

Кернеса та двох його охоронців обвинувачували у викраденні та катуванні двох активістів Євромайдану.

Loading...