Новини » Економіка 13 серпня, 2018, 16:27
Мінекономрозвитку кличе бізнес і експертів долучитись до створення експортних стратегій

4-7 вересня 2018 року Мінекономрозвитку планує провести в Києві Другі національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій. Їх учасниками стануть представники бізнес- та галузевих асоціацій, організацій, об’єднань, а також профільні експерти, представники законодавчої та виконавчої влади.

Як повідомляє прес-служба відомства, ініціатива стане другим етапом з розробки відповідних експортних стратегій у дев’яти напрямках: інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), креативних індустрій, машинобудування, харчової і переробної промисловості, технічного обслуговування та ремонту повітряних суден, інновацій для експорту, вдосконалення навичок, транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельної інформації та просування експорту.

Активними учасниками Перших нацконсультацій, що відбулися у червні цього року, вже стали понад 350 осіб.

«Вперше з часів незалежності Україна отримала Експортну стратегію. Цього року ми перейшли до її другого етапу – розробки секторальних і крос-секторальних експортних стратегій. Їх успішна імплементація має сприяти переходу до експорту наукомісткої та інноваційної продукції та, як результат, сталого розвитку України та її успіху на світових ринках. Для цього також маємо хороші тенденції в нашому експорті. Лише за 5 місяців цього року експорт товарів з України склав $19,5 млрд і збільшився на 12,9% у порівнянні з 5 місяцями 2017 року», – повідомив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами заступника міністра – Торгового представника України Наталії Микольської, результатом обох національних консультацій стане розробка п’яти секторальних і чотирьох крос-секторальних стратегій, які включатимуть поточний аналіз кожного перспективного сектору, перелік перешкод для розвитку та рішення для їх усунення, а також відповідні Плани дій.

«Усе це вимагає злагоджених дій держави та бізнесу, тому розраховуємо і на подальшу активну участь в розробці й імплементації стратегій представників бізнес- та галузевих асоціацій, профільних експертів, бо експорт – це командна гра», – зазначила вона.

У відомстві нагадують, що розробка секторальних та крос-секторальних стратегій відбувається за участі Міжнародного торговельного центру (ITC) та підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Детальніше про те, як взяти участь у заході за посиланням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:01 :46