Новини » Політика 13 серпня, 2018, 11:35
Розширення програми «Доступні ліками» препаратами «для трансплантації» перенесено
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Кабінет міністрів України не включив у програму «Доступні ліки» препарати, необхідні пацієнту до і після трансплантації.

Про це повідомляє РБК-Україна.

У 2017 році в цю програму були включені ліки для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом II типу (неінсулінозалежний). Вже в кінці того ж року уряд прийняв рішення з 1 липня доповнити перелік ліків, передбачених у програмі, препаратами, які приймаються до і після проведення операції з трансплантації. Але в липні 2018-го Кабмін розширення держпрограми «Доступні ліки» переніс на 1 січня 2020 року.

У пояснювальній записці до відповідної урядової постанови причини такого рішення пояснюють «недостатністю в 2018-му бюджетному році коштів на покриття витрат на реімбурсацію нових включених в програму лікарських засобів».

«Наразі постанову, якою перенесено термін розширення переліку препаратів на початок 2020 року, Кабмін не оприлюднив, але фактично ліки, необхідні при трансплантації вже не включені в програму «Доступні ліки», – відзначає видання.

У свою чергу у МОЗ пояснили рішення Кабміну необхідністю забезпечити кращу реалізацію програми вже передбаченими у ній на сьогодні ліками.

«Зараз програма «Доступні ліки» розширюється за рахунок залучення нових препаратів, охоплення якомога більшої кількості пацієнтів, які ще не знають про програму або не користуються нею, і збільшення кількості аптек, які беруть участь у програмі», – запевнили у відомстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 00:08 :15