понеділок, 13 серпня, 2018, 14:42 Політика
Експерт у сфері ЖКГ: Електронний реєстр субсидіантів виявив 50 тисяч осіб, які зробили дорогі покупки
ZIK
ZIK

Із впровадженням електронного реєстру субсидіантів стало можливим контролювати несумлінних українців. Адже з 6,5 мільйонів таких пільговиківбуло виявлено 50 тисяч осіб, які робили дорогі покупки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив кандидат юридичних наук, експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук.

«Ми поступово позбуваємося хаосу у сфері субсидій і цей процес стає ще динамічнішим. Зокрема, вже із січня 2019 року відбудеться монетизація пільг, а наразі є можливість перевіряти людей через електронний реєстр», – сказав Нікончук.  

Він розповів, що завдяки верифікації субсидіантів стало можливо виявляти людей, які спекулювали і не платили повну вартість за надання комунальних послуг.

«В Україні уже є можливість аналізувати повідомлення від Міністра соціальної політики, якестверджує, що з 6,5 мільйонів субсидіантів було 920 тисяч тих, хто подавав нульові декларації. Серед них нарахували 50 тисяч осіб, які робили дороговартісні покупки. Тобто, ці люди мали можливість сплачувати за житлово-комунальні послуги і не отримувати субсидії», –  вважає експерт.

На його думку, скоріш за все, таких людей позбавлять субсидії. А для тих, хто дійсно її потребує, буде запроваджено монетизацію пільг.

«Створення реєстру субсидіантів стало підготовкою до впровадження монетизації на рівні фізичних осіб споживачів. Саме машини здійснюватимуть математичні операції щодо перевірок, хоча дані вноситимуться фізичною особою, тобто конкретним працівником того чи іншого управління соціального захисту», – прокоментував Нікончук.

Також він зазначив, що завдяки субсидіям люди в опалювальний сезон можуть зекономити до 10 тисяч гривень. Тому навіть ті, хто має можливість оплачувати комунпослуги, намагаються обдурити державу.

«Остаточне рішення щодо електронних перевірок ухвалюватимуть живі люди. Тому хтось з таких осіб може здійснювати протиправні дії. Але маю надію, що на місцях в управліннях соцзахисту об’єктивно оцінюють ризики і не допустять виникнення подібних ситуацій. Адже існують відповідні комісії, які контролюватимуть усі процеси», – наголосив він.

Нагадаємо, у червні Мінсоцполітики скоротило розмір субсидій для українців на 40%. Він склав 100,7 грн в середньому, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Також за результатами опитування, яке провело Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового Банку, щодо поінформованості населення з питань системи контролю під час призначення та надання соціальної підтримки в Україні з’ясувалося, що 70% населення негативно ставляться до тих осіб, які навмисно подають недостовірні дані заради отримання допомоги від держави.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 01:54 :21