неділя, 12 серпня, 2018, 9:15 Світ
В Ізраїлі тисячі людей вийшли на акцію проти закону про єврейську державу

В Тель-Авіві відбулася демонстрація проти закону про національну єврейську державу, згідно з яким право на національне самовизначення є тільки у єврейського населення Ізраїлю.

Про це повідомляє DW.

Відзначається, що в акції протесту взяли участь кілька тисяч чоловік.

За даними видання, учасники акції, стурбовані можливою дискримінацією за національною ознакою, вигукували на арабській і івриті «Рівність» і «Апартеїд не пройде».

Повідомляється, що за словами депутата арабського походження, демонстрація є «початком подальших протестів проти закону».

Раніше ряд високопоставлених політиків, які пішли у відставку і представників сил безпеки виступили з різкою критикою закону. У судах країни на розгляді знаходяться п’ять позовів проти спірного закону.

Визначальним в прийнятому Кнесетом законі є те, що в ньому декларується статус Ізраїлю як «національної держави єврейського народу», де євреї мають «виняткове право на національне самовизначення».

Також в законі зазначається, що держава Ізраїль розглядає подальший розвиток і будівництво єврейських поселень як «національну цінність» і буде робити все заради того, щоб «заохочувати» і «підтримувати» їх.

Разом з тим, згідно з нормами прийнятого закону, арабська мова втрачає колишній рівноправний статус з івритом, отримавши натомість спеціальний статус.

В Ізраїлі араби складають близько 18% 9-мільйонного населення. Прийнятий закон викликав різку критику з боку ізраїльської опозиції, яка вважає його расистським.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 07:07 :28