Новини » Політика 12 серпня, 2018, 14:00
Тука: Україна розглядає силовий сценарій розблокування Азовського моря
<nbsp;>

Керівництво України вивчає силовий сценарій розблокування ситуації в Азовському морі, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

«Ситуація дуже складна, але я не можу сказати, що ми його втратили. Я не готовий оприлюднити певні сценарії, які ми зараз вивчаємо, в тому числі застосування сили щодо розблокування. Питання дуже складне. І я просто не хотів би зараз, не маючи певного рішення, розповідати про майбутні дії», – заявив чиновник в інтерв’ю «Апострофу».

За його словами, Росія відверто зловживає своїм правом. 

«До речі, це стосується і нашого внутрішнього законодавства, стосовно громадян. Наприклад, коли активісти починають ламати двері, заходячи десь кудись і розповідаючи: «А ми маємо право!», то це зловживання правом. Є певні сценарії, яким чином можна поліпшити ситуацію. Звичайно, не самостійно, а з допомогою наших союзників і партнерів. Такі можливості є», – підкреслив чиновник. 

Читайте також: У Держдумі погрожують Україні через затримання танкера «Механік Погодін»

Разом з тим він додав, що не бачить реального шляху, яким чином Україна своїми силами можемо впоратися з цією ситуацією. «Бо чисто військового шляху я не бачу. Дипломатичний? Згідно з існуючими нормами, дійсно і українські, і російські силові структури мають право зупиняти та оглядати кораблі. Обмежень не існує. Мова йде не про порушення права, а про зловживання правом. Це абсолютно різні речі. Миттєвого рішення не існує, але треба в цьому напрямку працювати. І ми будемо працювати», – резюмував Тука.

Читайте також: Росія відповіла на жорстку заяву Порошенка щодо ситуації в Азовському морі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-28 00:21 :21