неділя, 12 серпня, 2018, 12:15 блоги Політика
Сім простих правил виживання на інформаційній війні
Дмитро Якимець
тренер, психолог, експерт з організаційного розвитку

Кажуть, що сьогодні найвищий шанс загинути на війні має цивільне населення. Колись було навпаки. Світ змінюється, він вже давно став інформаційним, футурологи мають чудові концепції з кількох ер (ми відстаємо «від розвиненого світу» на два покоління, але тут не про це). Мабуть, усі вже долучилися до обговорення інформаційного протистояння. Можемо довго обговорювати, хто на чиєму боці, але на те війна й інформаційна, щоб навіть справжні її сторони були прихованими.

Гадаю, що більшість адекватних людей, розуміє: ЗМІ формують порядок денний. Вони є своєрідними найманцями. Халепа в тому, що, навіть якщо не дивитися ТБ, його дивиться оточення. Ми проводимо у соцмережах від однієї до п’яти і більше годин щоденно, формуючи таким чином власну точку зору. Чутки поширюються із шаленою швидкістю, руйнуючи спокій, стосунки та сон обивателя.

Хоч це й не панацея, та існують правила виживання у цей складний час. Тут не йдеться про фізичне виживання, скоріше про збереження прийнятного стану свідомості та спроможності обробляти інформацію та робити вибори більшою мірою наближені до істинних. Будемо розумними, дотримуючись 7 простих правил:

1. Не поширювати статті і відео, не прочитавши/переглянувши їх до кінця (тим паче, читаючи лише провокаційний заголовок). Це те саме, ніби стріляти на полі бою із заплющеними очима.

2. Створити «білий список» джерел, адже «чорний» буде безкінечний, тож нема сенсу витрачати на нього час. Навіть з білого списку поширювати лише у відповідності до п.1

3. Якщо бачиш фейкові матеріали, не ображай того, хто їх поширив. Вкажи на неточність із посиланням на спростування, заохочуй і підтримуй інших, вони не «тупі, дурні чи ватники», а жертви інформаційної агресії.

4. Зберігай баланс позитиву і негативу. Баланс це не 50/50, а 3 до 1 (так-так, три одиниці позитиву і лише одна негативу) у постах, поширеннях і повідомленнях.

5. Незважаючи на правило 2, старайся уникати брутально фейкових джерел, уникнеш багатьох незручних ситуацій. Зазвичай усе, що починається словами «СРОЧНО!» або «ПРОШУ ПОШИРИТИ» є фейком, шахрайством або і тим, й іншим водночас.

6. Уникай тролів. Це технічний профіль інформаційної війни (не обов’язково російської, цілком може бути представник корпорації, яка буде штучно насаджувати потребу в товарах чи послугах). Якщо новий контакт відповідає будь-якій із наступних ознак, то майже завжди він бототроль або тролебот. Не додавай в друзі, а краще познач як спам.

Ознаки:

а) Усі профіля присутні фото (зазвичай молоді та привабливі) лише власника, без групових

б) профіль створений 1-2 місяці тому (можна прогортати до «кінця стрічки», наприклад – 1989 народилася)

в) перепости без власних думок, причому дуже часті, інколи з перервою у кілька хвилин, інколи не пов’язані за змістом.

7. Розвивай критичне мислення. Відокремлюй факти від емоцій. Те, що ти прочитав/почув від того, що бачив.

Далеко не усі «теми» у мережі виникають самі собою. Частину (і ми не знаємо, яку саме) з них створюють зумисне, щоб послабити тебе і мене, нас разом як суспільство. Тож, пам’ятай: соціальні, релігійні, екологічні та інші проблеми існували, існують і будуть існувати, –варто розрізняти нав’язані від реальних. Будь воїном, принаймні інформаційним.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 00:11 :57