неділя, 12 серпня, 2018, 20:30 Політика
Сестра Сенцова просить «дотримуватися тиші» до виїзду Олега з Росії
Сестра бранця Кремля Сенцова просить не нашкодити йому
© Людмила Денісова / Facebook
Сестра бранця Кремля Сенцова просить не нашкодити йому © Людмила Денісова / Facebook

Сестра незаконно утримуваного в Росії українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан закликає журналістів та активістів відмовитися від поширення будь-якої інформації про його «звільнення», щоб не зашкодити процесу.

Відповідний заклик Каплан опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

«Ніч була жахлива. Будь ласка, давайте зробимо висновки. Будь ласка, не треба дзвонити мамі Олега до того часу, поки інформація не підтверджена. Тим паче вночі, тим паче стороння людина. Навіть якщо ви дійсно дізналися, що Олега відпускають, не треба видавати ЖОДНОЇ інформації, поки він не залишить Росію», – наголошується в повідомленні.

За словами Наталії Каплан, навіть правдива інформація про звільнення українця, до того, як він залишить межі Росії, може нашкодити йому. «Така передчасна інформація, навіть якщо вона правдива, може нашкодити ситуації. Всі ми бачимо, як все нестабільно у царстві стабільності», – резюмує вона.

Зазначимо, напередодні журналістка Вікторія Івлєва повідомила про те, що о 23:00 з російського міста Салехард вилетів літак із Сенцовим на борту. На її думку, це означало звільнення українця з російської колонії. Проте вранці 12 серпня у Федеральній службі виконання покарань РФ (ФСВП) спростували цю інформацію, згодом й сама Івлєва визнала, що «з них просто посміялися».

На думку уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, поширенням таких фейків займаються працівники колонії №8 «Білий ведмідь» у Лабитнангі Ямало-Ненецького округу Росії, де незаконно утримується Сенцов.

«У Лабитнангі так жартують з журналістами та громадянами, які думають, що налагодили контакт із працівниками колонії», – пояснила український омбудсмен.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 23:12 :59