неділя, 12 серпня, 2018, 8:55 Політика
Корупціонери добровільно віддають гроші, – звіт НАБУ за перше півріччя
НАБУ
НАБУ

За перше півріччя 2018 року в чотирьох кримінальних виробництвах, розслідуваних НАБУ, особи, викриті в корупції, вирішили добровільно відшкодувати заподіяну шкоду.

Про це йдеться в звіті НАБУ, передає Цензор.НЕТ.

Наприклад, в квітні 2018 го екс-заступник ДП «Адміністрація морських портів України» визнав свою провину і в повній мірі відшкодував держпідприємству нанесені діями збитки (734 тис. грн).

Ще 73 млн грн відшкодувало приватне підприємство, викрите у корупційній діяльності на одному з держпідприємств. Протягом звітного періоду зусиллями детективів НАБУ вдалося повернути АК «Харківобленерго» 33,2 млн грн, які вивели через схему переуступки права вимоги ряду комерційних компаній.

Читайте також: Журналісти показали нічну зустріч Ситника вдома у Порошенка

З метою відшкодування збитків НАБУ веде активну позовну роботу. Так, протягом першого півріччя 2018 го визнані недійсними 79 угод на загальну суму понад 730 млн грн – рішення суду вступили в законну силу. На підставі цих рішень держкомпанії можуть ініціювати стягнення коштів.

Наприклад, в квітні 2018 року з таким позовом про стягнення 92 млн грн з ТОВ «Воленс Трейд» (правонаступника ТОВ «Вог Аеро Джет») до Господарського суду Києва звернулося ПАТ «Укрзалізниця». Державний перевізник заявив про свої законні вимоги після того, як Верховний Суд врахував доводи НАБУ і визнав недійсною цю угоду», – пояснюється у звіті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 23:33 :13