неділя, 12 серпня, 2018, 18:30 Політика
Горбулін назвав серйозну помилку Путіна у відносинах з Україною і Заходом

Президент Росії Володимир Путін постійно здійснює одну і ту ж помилку: він вважає, що світова політика працює так само, як внутрішня політична система Росії.

Про це в своїй статті для ZN.ua пише радник президента України Володимир Горбулін.

За його словами, незважаючи на те, що Путін спробував зобразити зустріч в Гельсінкі з президентом США Дональдом Трампом як перемогу, своєї справжньої мети він не досяг.

«Непрямі ознаки говорять про те, що справжня макроцель Путіна – перетворити цей саміт в якийсь варіант «Гельсінкі-2», тобто закріпити між двома країнами нову концепцію світоустрою, – не просто не була досягнута, вона навіть толком не піднімалася. Справжньої трагедії так і не сталося», – зазначає Горбулін.

Це відбулося в основному через те, що Путін не розуміє як працює світова політика.

«Російський президент все ще мислить категоріями міжособистісних домовленостей... І цю помилку помилкової екстраполяції він робить регулярно протягом усього свого правління. Бажання поставити на «потрібну людину» підводить його з такою ж регулярністю, як і недооцінка противників: ставка на попереднього українського президента, ставка на лідерів європейських радикалів, ставка на Трампа – вся ця концепція роботи з «агентами», прищеплена йому в КДБ, не залишає його «, – говорить експерт.

Горбулін вважає, що зустріч Путіна з Трампом була останньою спробою Кремля знайти вихід з ситуації, що склалася у відносинах із Заходом.

«Саміт в Гельсінкі варто розглядати не як фінал довгостроковій операції по «вставанню з колін» (в результаті чого Росія і США нібито перейшли до двостороннього геополітичному формату відносин), а скоріше як останню спробу Путіна врятувати ситуацію – використовуючи прямий контакт з Трампом, знайти вихід з глухого кута, в який впирається Росія все сильніше (в частині американо-російських відносин)», – резюмує він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 23:39 :40