неділя, 12 серпня, 2018, 14:30 Суспільство
Адреналін того вартий, або Цікаві способи несамозбереження
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Що тільки не придумають люди у пошуку адреналіну! Цей потяг неможливо пояснити, адже з одного боку ми суперечимо своєму чи не найважливішому інстинкту – самозбереження, а з іншого – нам хочеться відчути цю ейфорію, страх та насолоду, які, поєднуючись, викликають неймовірні емоції.

Сьогодні ми підібрали одні з найцікавіших, на нашу думку, способів здобуття адреналіну. Тож вперед!

Вулканічний серфінг на діючому Серро-Негро

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Незвичайний вид активного дозвілля зародився на початку XXI століття і зараз набуває все більшої популярності. Це спуск на спеціальній дошці по схилу вулкану Серро-Негро, що у Нікарагуа (Центральна Америка).

Серро-Негро – це діючий вулкан, висота якого становить 728 метрів. Він вивергався близько 23 разів, останній з яких був у 1999 році. Під шаром холодного чорного шлаку можна відчути тепло, яке виходить від самого вулкана.

Охочі зайнятись вулканічним серфінгом відправляються до вулкана з міста Леон, яке є найближчим до Серро-Негро. Потім вони отримують спеціальні захисні костюми та окуляри. Підйом на вулкан займає близько 40 хвилин. Прослухав інструктаж з вулканічного серфінгу і настає той самий час – сісти на дошку і наважитись спуститись.

Зазначається, що швидкість спуску з вулкана, кут нахилу якого майже 45 градусів, може сягати більш як 80 км/год.

Організатори таких катань зазначають, що на шляху майже не зустрічаються перешкоди, тому труднощів протягом спуску немає. Проте тут головне – не роззявляти рота, щоб уникнути попадання пилу, піску або породи, а найбільш поширеною травмою після катання по Серро-Негро є легкий висип через бруд, який летить на вас.

І, звичайно, організатори наполягають, стежити за тим, щоб каміння з гострими краями не завдало вам більш серйозних травм. Проте, як це зробити на такій швидкості – питання інше.


Стрибки у «Басейн Диявола» на краю водоспаду Вікторія

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Водоспад Вікторія, що у Замбії в Африці, є одним з найбільших див природи. Він сягає 108 метрів у висоту, і 1800 – в ширину.

Що може бути більш екстремальним, аніж стрибати у природний басейн на краю водоспаду, який туристи прозвали «Басейн Диявола», і разом з потужним потоком води мчати до обриву? Зазначимо: від падіння вниз тебе рятує лише кам’яна стіна, що знаходиться під водою, та гід, який притримуватиме за ноги, коли наблизишся до самого краю.

Висота водоспаду понад сто метрів, і будь-яка людина, що впаде вниз, просто приречена. Трагічні випадки траплялись, проте рідко, і вони аж ніяк не стримують потоки туристів з усього світу, які прагнуть відчути нереальні емоції і у яких поєднуються неймовірний страх та захоплююча насолода.

Екстремали, які пірнули у «Басейн Диявола», розповідають про неймовірні враження: «Цей момент, коли через туман ти можеш побачити десятки міні-водоспадів, що падають вниз, – кожен у своєму власному світі. Розглядаючи це, разом з насолодою відчував хвилювання, що річка Замбезі може підштовхнути тебе, якщо вона тільки забажає».

Також відчайдухи зазначали, що у басейні є рибки, про яких попереджають гіди6 ця маленька рибка трохи «помасажує ніжки». Проте це зовсім не так, адже вона кусається так сильно, що інколи треба піднімати ноги з води, що полегшує сильному потоку викинути тебе з басейну.

Але, незважаючи на це, туристи залишають тільки позитивні відгуки і стверджують, що це неймовірні відчуття, які ніколи в житті не забудеш.


Слеклайнінг

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Це вид активного відпочинку, під час якого потрібно ходити по натягненій мотузці. Здавалося б, нічого страшного і незвичайного, адже таке можна і в себе вдома практикувати. Проте справжні поціновувачі цього заняття додають максимального ризику до кожного такого проходження.

А як щодо американського Гранд-Каньйону, який має на рівні плато ширину від 6 до 29 кілометрів і глибину до 1800 метрів? Або ж балансувати десь у Альпах Франції чи на вулкані на Гавайях та й, навіть, між льодовиками! Надзвичайно красиво і небезпечно, проте, зрозуміло, що без навичок та страховки не обійтись.

Розрізняють кілька видів слеклайнінгу:

  • триклайн або лоулайн – стропа розташовується на невеликій висоті над землею чи водою;
  • вотерлайн – звичайний триклайн над поверхнею води;
  • хайлайн – стропа натягнута дуже високо, і необхідно використовувати страховку.


Купання з акулами, які не відмовляться від людського мяса

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Хочете відчути себе справді в небезпеці? Тоді вперед до акул-людожерів!

Щоб їхні міцні зуби не розірвали твоє тіло на частини, організатори цього «відпочинку» помістять тебе у сталеву клітку і опустять під воду помилуватись акулами, які тільки і чекають, щоб вхопити нову здобич.

Ти думаєш, що ризику жодного, адже ти в клітці? Менш бюджетні компанії приманюють акул до катера кров’ю тварин або нутрощами риби, а це дуже підвищує агресію білих акул і, до речі, стає причиною їх нападу на людей у навколишніх водах. Більш відповідальні компанії вдаються до звукових вібрацій, щоб приманити «велику рибку».

Здебільшого акули просто кружлятимуть навколо і, можливо, кілька разів спробують надкусити клітку. Але траплялись і агресивні напади на клітки з шукачами адреналіну. Усе залежить від випадку. Тож тут головне не тільки сталева клітка, а й нерви.


«Стежка смерті» на горі Хуашань

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

«Стежка смерті» на горі Хуашань розташована недалеко від міста Сіань в провінції Шеньсі, Китай. «Стежка смерті» зроблена з вузьких дощечок, які висять над прірвою, без перил та огорож.

Хуашань – це священна китайська гора, яка об’єднала п’ять вершин. Тут прокладено чимало захоплюючих туристичних маршрутів.

Звичайно, є й такий маршрут, який полоскоче нерви. Спершу мандрівникам треба пройти крутими сходами, що являють собою низку отворів у скелі. Потім настає час головної фішки маршруту – проходу, де потрібно йти дерев’яними дошками, тримаючись за канат. І все це на висоті понад 700 м. Фінальний підйом на вершину гори веде до даоського храму, переробленого на чайхану.

Навіть розуміючи, що до тебе прикріплена страховка, все ж лячно йти по кількох дощечках, за якими прірва. Організатори зазначають, що деякі подорожні, зробивши перший крок, буквально ціпеніють від жаху і не можуть розчепити зсудомлені пальці та зрушити з місця.

До речі, масивні ланцюги були прикручені до стін гори тільки недавно – для західних туристів. А раніше на Хуашань піднімалися просто – по дощечках.

Цю стежинку, прокладену уздовж прямовисних вертикальних скель, не дарма називають «Стежкою смерті» – зірватися з вузьких дощок у бездонну прірву означало б вірну загибель. Кажуть, з цих стежок падає до 100 чоловік в рік.


Олена Водвуд,
ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 00:44 :41