субота, 11 серпня, 2018, 10:46 Суспільство
За рік в українських школах – понад 100 тис. звернень до психологів з приводу цькування
Булінг. Ілюстративне фото
Булінг. Ілюстративне фото

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.

Про це «Громадському» повідомила генеральна директорка Директорату інклюзивної та позашкільної освіти міністерства освіти Лариса Самсонова.

За її словами, 39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків.

Самсонова наголосила, що статистика повідомлень про булінг у школах збільшилася, однак вона не вважає це поганим.

«Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити – ми вже маємо думати», – сказала генеральна директорка Директорату інклюзивної та позашкільної освіти.

На думку психолога Катерини Данилевської, для вирішення проблеми зі цькуванням у школах має бути системне рішення по роботі з батьками, вчителями та самими учнями.

«Було б добре, аби психологічна служба підтримувала і вчителів. А батькам треба змалку виховувати дітей в повазі до себе та інших, та напрацьовувати довірливі стосунки», – сказала Данилевська.

За даними громадської організації STUDENA в 2018-му році в українських школах 63,9% учителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькування відбуваються в середній школі.

Міносвіти планує протидіяти цькуванню у школах. У серпні 2018 Мін’юст запустив інформаційну кампанію #СтопБулінг.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 04:14 :15