Новини » Світ 11 серпня, 2018, 3:54
Росія допомагає створити воєнізовані сили в Боснії і Герцеговині, – експерти
Воєнізовані угруповання організовані Росією
Воєнізовані угруповання організовані Росією

Кремль зайнявся створенням воєнізованих сил в Боснії і Герцеговині. Найманці цієї країни їздили воювати на Донбас і в Сирію.

Про це йдеться в експертному статті видання Foreign Policy, – повідомляє segodnya.

Вчений з кафедри економіки Гарвардського університету Віра Миронова і науковий співробітник Інституту досліджень Східної і Південно-Східної Європи ім. Лейбніца в Німеччині Богдан Завадевіч відзначають, що Кремль проводить операцію впливу в Боснії і Герцеговині.

Флаг Боснии и Герцеговины. Фото: Travelask

У цій країні є два адміністративних утворення: Федерація Боснії і Герцеговини і Республіка Сербська. І Росія заохочує сепаратистські інстинкти останнього.

Республіка Сербська не має права мати власну армію, але володіє своєю поліцією. У 2016 році в Баню-Луку прибула російська делегація, щоб налагодити партнерство в сфері збору розвідданих та боротьби з тероризмом. Республіка Сербська також прийняла російських поліцейських інструкторів і направити співробітників сербських спецпідрозділів в Москву на навчання, а співробітники російської розвідки читають лекції та навчальні курси в поліцейській академії Республіки Сербської.

Останнім же час під приводом боротьби з тероризмом Республіка Сербська підсилює свої поліцейські сили. Експерти підкреслюють, що процес йде способами, схожими на відверту мілітаризацію, іноді за допомогою Росії.

«Росія і Республіка Сербська також налагодили тісні зв’язки між своїми організаціями ветеранів воєн», – пишуть автори.

Відзначається, що подібні організації брали участь у вербуванні місцевих жителів для поїздок на Донбас і в Сирію в якості іноземних бійців російських приватних військових компаній.

На думку експертів, у РФ поки немає суттєвої «м’якої сили» ні в Боснії, ні навіть в Республіці Сербській. Але автори вважають, що у нинішнього президента Республіки Сербської Мілорада Додика є резони розіграти на президентських виборах в жовтні цього року «проросійську карту».

Нагадаємо, при цьому влада Сербії готується до можливого загострення ситуації в Косово – нібито сили безпеки Косово разом з США мають намір провести таємне вторгнення на північ Косово. 3 серпня відбулося засідання РБ Косово, в ході якого повідомлялося про наміри сербів на півночі Косова оголосити в односторонньому порядку сербську автономію. До цього, в квітні цього року серби заявили про створення автономії і Асоціації сербських муніципалітетів, яка буде формуватися у співпраці з косовським урядом і відповідно до Конституції Косово.

У червні ж рух сербів Косово і Метохії «Батьківщина» опублікувало відкритий лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням не допустити визнання незалежності Косово на міжнародному рівні.

Росія, найманці, мілітаризація, Республіка Сербська, Боснія і Герцеговина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 06:56 :36