Новини » Суспільство 11 серпня, 2018, 5:46
Американські вчені виявили діру в іоносфері Землі

Вчені з Массачусетського технологічного інституту виявили в іоносфері Землі велетенську діру, яка була викликана недавнім раптовим потеплінням стратосфери.

Про це повідомляє dt.ua.

Hole in ionosphere is caused by sudden stratospheric warming

Раптовим стратосферним потеплінням називають значне підвищення температури в стратосфері над полярними і приполярными областями Землі. Відзначається, що під час подібних явищ температура стратосфери значно підвищується за п’ять днів. Причиною потепління є атмосферні гравітаційні хвилі – специфічна форма коливального руху, що виникає в повітряній оболонці. Ці хвилі виникають в тропосфері, найнижчому шарі атмосфери, однак при огинанні гір і височин вони можуть підніматися вище. При стратосферному потепління відбувається руйнування циркумполярного вихору – гігантської системи циркуляції теплого і холодного повітря.

Раніше дослідники припускали, що зміни в іоносфері відбуваються тільки вдень. Разом з тим, у 2013 році вченим вдалося зафіксувати раптове стратосферне потепління, яке вплинуло на нічну іоносферу. Проведені дослідження допомогли встановити, що щільність вільних електронів в області значно зменшилася. В результаті утворилася іоносферна діра, що простягається від 55 градусів південної широти до 45 градусів північної широти.

Нагадаємо, що Ракета Маска утворила в іоносфері Землі тимчасову величезну діру

Читайте також: Всесвітньо відомий фізик та астроном назвав дату кінця світу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:01 :06