Новини » Політика 10 серпня, 2018, 21:15
З квітня НАЗК не може сформулювати, чого від мене хоче, – Ганна Саламатіна
ZIK
ZIK

НАБУ мало найвищий рейтинг довіри серед усіх органів, які були створені в Україні. Керівник цього органу повинен був відмовитися від зустрічі з Порошенком і показати, що є незалежною посадовою особою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) заявила колишній керівник департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна.

Як повідомлялося раніше, журналісти спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший «Схеми» оприлюднили розслідування про нічний візит 26 квітня голови НАБУ Артема Ситника до будинку в Козині, де проживає Президент.

Сам Ситник підтвердив журналістам інформацію про таку зустріч і зазначив, що темою розмови стало питання участі міжнародних експертів у формуванні антикорупційного суду.

«Із всіх органів, які були створені – НАЗК, НАБУ і САП, бюро мало найбільший рейтинг довіри влади. Ситник як керівник цього органу був лідером у цих перегонах. Зараз боротьба з корупцією займає перше місце в державі. Тому пан Ситник мав категорично відмовитися від цієї зустрічі і показати, що він є незалежною посадовою особою, навіть якщо йому довелося б втратити посаду. На його місці я відмовилася б від цього», – підкреслила антикорупціонерка.

Гостя студії нагадала, що була у схожій ситуації і рішуче відмовилася незаконно діяти та публічно про це оголосила. «Я прийшла на брифінг і розповіла, що мене викликали в Адміністрацію Президента і пропонували діяти незаконно. Цим я показала всій країні, що не боюся відмовитися. Сьогодні НАЗК до мене позивається про захист честі і гідності. З квітня вони не можуть сформулювати, що від мене хочуть», – зазначила екс-керівник департаменту фінансового контролю НАЗК.

Також вона розповіла, що зараз НАЗК фактично не працює, робота не проводиться належним чином.

«Геращенков відсторонений від членства в комісії по призначенню членів НАЗК. Але ситуація в країні показує – якби Президент і Прем’єр своєчасно відреагували на моє звернення – відсторонити Корчак від посади, зробити належну перевірку, ми б не мали такого плачевного стану в НАЗК.

Теперішній керівник, який очолює структуру - людина, яка не має юридичної освіти. Орган фактично не працює. Подано 2,5 мільйона декларацій, а на початок серпня перевірено 330. По викривачах жодних заходів не проведено. Потрібно організувати роботу, щоб люди знали, що відбувається на місцях, у районах, як розкрадаються бюджетні кошти», – запевняє Ганна Соломатіна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 16:04 :25