Новини » Політика 10 серпня, 2018, 22:58
Віталій Марків – заручник російської експансії в Європі, – волонтерка
ZIK
ZIK

Коли Віталія Марківа затримали, стало відомо, що італійці «вели» його ще з 2014 року. Вони прослуховували телефон його матері, яка проживає в Італії, і чекали, коли ж він до неї приїде.

Про це в ефірі проекту «FACE 2 FACE» з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявила волонтер Діана Макарова.

«Справа Віталія Марківа – це настільки дика історія, що іноді просто на голову не налазить. Не віриться, що таке може відбуватися в наші часи, тим паче в цивілізованій Європі», – каже волонтер.

Вона переконана, що Віталій приїхав в Україну не тому, що в нього було дві батьківщини – він одночасно зростав в Італії, де жила його мати, і в Україні.

«Ми з ним знайомі ще з Майдану. А потім всю війну ми йшли поруч. Я вважаю його своїм названим сином, і він це підтверджує. Людина приїхала до тієї Батьківщини, в якій зараз «гаряче», в якій зараз погано. Він віддав їй серце, віддав всього себе Україні», – запевняє Діана Макарова.

А потім він просто поїхав до своєї матері. Тоді стало зрозуміло, що його «вели» ще з 2014 року і чекали, коли він приїде, аби можна було затримати.

«Італійське «правосуддя» прослуховувало розмови його матері з ним і чекало, коли ж він все-таки прилетить в Італію. Віталій прилетів із дружиною, і його заарештували за – увага – «вбивство двох журналістів прицільно з міномета», якого в нього на той час не було, бо їх в батальйоні тоді не було взагалі», – заявила волонтер.

Ба більше, наголошує жінка, ці двоє журналістів потрапили у район проведення бойових дій без акредитації з українського боку, зайшовши через Росію разом із бойовиками.

«Нещодавно був перший серйозний суд, який підтвердив, що він (Віталій Марків - ред.) перебуватиме за ґратами. А наступне засідання уже у вересні. МВС, МЗС і кілька депутатів Верховної Ради доводять, що все це наклеп. Італійська сторона тим часом приймає новий позов на Віталія Марківа», – підкреслила Макарова.

Вона переконана, що в італійців є завдання якомога довше тягти час, тримати українця за ґратами, тому вважає його заручником.

«Він заручник російської експансії, яка доволі сильно сьогодні прямує на Європу. Зараз російська пропаганда працює дуже сильно. Значно сильніше, ніж наша. Наших розповідей світу про те, що в нас відбувається – майже нуль, а росіяни дуже сильно працюють у цьому напрямі», – підсумувала волонтер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:13 :33