п'ятниця, 10 серпня, 2018, 20:49 Світ
В Ізраїлі віднайшли кріпосні стіни, що згадувались у Святому Письмі

Археологи, які ведуть розкопки на північному березі озера Кінерет, виявили потужні кріпосні ворота, які, як передбачається, були частиною стіни, що оточувала біблійне місто Цейр.

Цей населений пункт, що існував в епоху Першого храму, згадується в Книзі Ісуса Навина в Старому Завіті, повідомляють «Новини Ізраїлю».

Розкопки, якими керує доктор Рамі Арав, ведеться в рамках «Проекту Віфсаїди», – археологічних досліджень на місці, де на початку нашої ери розташовувалася рибальське село Вифсаїда або Бейт Юдейська, яка зіграла важливу роль в історії християнства.

Згідно з Новим Заповітом, саме тут, в Віфсаїді, Ісус Христос здійснив диво хлібів і риб, нагодувавши п’ятьма хлібами і двома рибами близько п’яти тисяч чоловік. Незабаром після цього він повторив чудо, нагодувавши ще чотири тисячі своїх послідовників.

«У період Другого храму містечко називалося Бейт Юдейська, а під час існування Першого храму тут розташовувалося місто Цейр. Воріт того періоду збереглося дуже мало. Потужні укріплення вказують, що це було велике і процвітаюче місто», – говорить Рамі Арав.

Розкопки тут ведуться близько 30 років. Засуха, яка призвела до обміління озера Кінерет, зробила доступною для археологів нові ділянки. За два тижні роботи міжнародна команда з 20 фахівців зробила тут чимало цікавих знахідок.

Серед них – руїни римського храму, імовірно побудованого сином Ірода Великого Іродом Пилипом Другим. Він був присвячений Юлії – дочки імператора Августа. Також знайдені ключі, частина шолома легіонера, прикраси.

Найбільший інтерес представляє монета, викарбувана в Аккі в 35 році до нашої ери в ознаменування приїзду в місто римського полководця Марка Антонія і єгипетської цариці Клеопатри. У світі збереглося всього 12 подібних монет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 19:25 :38