Новини » Регіони 10 серпня, 2018, 9:46
У Рівненській облраді пропонують ВР подолати вето на закон про заборону експорту дров
Рівненська обласна рада. Фото: oblrada.rv.ua
Рівненська обласна рада. Фото: oblrada.rv.ua

На офіційному сайті Рівненської обласної ради зареєстровано проект звернення ради до Верховної Ради України щодо подолання вето Президента України на Закон № 5495.

Про це повідомляє власкор IA ZIK.

У тексті проекту звернення зазначається, що 23 липня 2018 року Президент України заветував Закон № 5495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який передбачає заборону експорту дров і криміналізацію контрабанди лісу-кругляка.

«Збереження мораторію на експорт лісу, заборона експорту дров та реальне подолання їх контрабанди є невід’ємною частиною контролю економічного кордону країни та перспектив національної економіки.

Щодо самих дров: біопаливні та деревообробні асоціації підтвердили наявність потужностей для повної переробки лісоматеріалів всередині країни. Рівненщина багата на ліси та нам, депутатам Рівненської обласної ради, болісно бачити, як вони вивозяться з нашої країни під виглядом дров. До того ж, лише частина експортованих дров є насправді дровами, чимало там було замаскованого під дрова лісу-кругляка.

У Адміністрації Президента України наполягають виключити із Закону норму про мораторій на експорт дров. Формально прикриваються угодою про асоціацію з ЄС. Але за фактом, що і нинішній мораторій, і прописана в законопроекті норма про заборону експорту дров ­– підпадають в частину виключення угоди з ЄС. Саме тому вони є цілком легітимними і відповідають інтересам України, а також міжнародним домовленостям.

Адже хто з інвесторів повірить владі, яка не контролює економічний кордон країни?

Тому, наголошуємо, що виправлення ситуації – тест на державність.

З метою вирішення зазначеної проблеми, просимо народних депутатів України подолати вето Президента України на Закон № 5495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», – зазначається в проекті звернення.

Довідка IA ZIK.

 Сесійне засідання, на якому пропонується розглянути питання, відбудеться 7 вересня. Сьогодні ж, 10 серпня, на Рівненщині заплановане проведення виїзної колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, де йтиметься про шляхи вирішення проблеми з реалізацією низькотоварної, дров’яної деревини, яка нині є на залишках у лісогосподарських підприємствах і кількість її, через масове всихання соснових насаджень, збільшується.

Планується, що учасники засідання ознайомляться з ходом будівництва у лісгоспах власних цехів для переробки низькотоварної деревини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 16:14 :05