п'ятниця, 10 серпня, 2018, 18:18 Політика
Тетяна Козаченко відреагувала на таємну домашню зустріч директора НАБУ з Президентом
ZIK
ZIK

Дуже велика проблема української політики полягає в тому, що дуже часто посадовці діють неофіційно. Порошенко й Ситник не можуть зустрічатись вночі і вдома, бо вони уособлюють частинку держави. Якщо вони так працюють, то яким чином можуть доводити законність прийняття процедур і рішень?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила член Ради громадського контролю при НАБУ Тетяна Козаченко.

Як повідомлялося раніше, журналісти спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший «Схеми» оприлюднили розслідування про нічний візит 26 квітня голови НАБУ Артема Ситника до будинку в Козині, де проживає Президент Порошенко.

Сам Ситник підтвердив журналістам інформацію про таку зустріч і зазначив, що темою розмови стало питання участі міжнародних експертів у формуванні Антикорупційного суду.

«Велика проблема, що дуже часто державні посадовці діють неофіційно. Кількість домовленостей і непрозорих зустрічей настільки висока, що посадовці втрачають довіру суспільства», – зазначила Козаченко.

Пані Козаченко сказала, що в таких ситуаціях часто згадує виступ Богдана Футея - федерального судді США, українця за походженням, який допомагав із судовою реформою в Україні. Він розповів історію, що якщо би йому запропонували неофіційну зустріч, перше щоб він зробив – повідомив би про це ФБР, адже це є втручанням у незалежність. 

«Це означає, що ця зустріч була б неофіційною і позапроцесуальною, а тому не може гарантувати суспільству дотримання всіх законних процедур цими суб'єктами. Чи має Президент вплив на парламент? Чи може він просити парламент, як окрема незалежна структура окрему незалежну гілку влади? А от Ситник не має такого права. Їх дії мають бути офіційними», – переконана член Ради громадського контролю при НАБУ.

За її словами, коли відбувається така зустріч, тоді руйнуються державні інституції.  І не тільки щодо довіри. Впроваджуються механізми, коли посадовці можуть обговорювати будь-які питання на приватних територіях, в тому числі зі залученням тих осіб, які не мають права там знаходитись. 

«Ішла мова про те, що в той час там теж перебував Олександр Грановський. Ніхто це не підтвердив, хоча запитання залишилося відкритим. Але кількість звинувачень на його адресу щодо впливу та втручання в питання державного управління залишаються. Це є ризик. Не вночі і вдома. Вони собою уособлюють частинку держави. Якщо вони працюють вночі, вдома і таємно, то яким чином вони можуть уособлювати державу і доводити законність прийняття процедур і рішень, які вони обговорюють?» – запитує гостя програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 00:16 :01