live
Новини » Політика 343

Ситник заявив про відкриту щодо нього справу про втручання у вибори президента США

ZIK
загрузка...
загрузка...

Дії, які інкримінують Полу Манафорту, пов‘язані з відмиванням коштів та ухилянням від сплати податків. Таким чином він не може бути підслідним НАБУ. А одна лиш згадка про причетність бюро до «чорної бухгалтерії регіоналів» закінчилась для його очільника кримінальною справою про втручання у вибори президенти США.

Про це заявив сам очільни НАБУ Артем Ситник під час свого звіту, який транслював телеканал ZIK.

«Коли у справі Пола Манафорта з‘явились матеріали, які журналісти назвали «амбарною книгою» корупційних виплат «Партії регіонів», на жаль, вона дійшла до НАБУ вже після того, як народні депутати і працівники СБУ презентували їх публічно», – підкреслив Артем Ситник.

Далі, розповідає антикорупціонер, було дуже багато журналістських запитів, був дозвіл детектива, який на той час розслідував цю справу, і НАБУ підтвердило інформацію про фігурування там прізвища Манафорта.

«Наслідком для мене особисто було два позови про визнання моїх дій незаконними і кримінальна справа про втручання у вибори президента США. Хоча скажу відверто, що пріоритетом з цих матеріалів для нас були чинні чиновники, що підслідні НАБУ», – заявив керівник Бюро.

Він прокоментував і питання про те, чи розслідуватиме Національне антикорупційне бюро України справу Пола Манафорта.

«Манафорт не є підслідним НАБУ. І дії, які йому інкримінують, пов‘язані з ухиленням від сплати податків, відмивання коштів. Він не був державним чиновником. Тобто навіть його дії формально не є підслідними Антикорупційному бюро», – пояснив антикорупціонер.

Також він зазначив, що зараз лише відбувається аналіз нової інформації щодо «чорної бухгалтерії регіоналів», а сама справа за рішенням ГПУ передана в департамент спецрозслідувань, керівником якого є Сергій Горбатюк.

«Ці аркуші «лягли» в доказову базу великої справи, яка розслідується департаментом Горбатюка. Тому ця справа, окрім частини про голову ЦВК Михайла Охендовського, розслідується ГПУ. Детективи НАБУ, що займались цією справою, включені в групу слідчих Генпрокуратури. І зараз там проводиться розслідування», – розповів Ситник.

Loading...
Loading...
Loading...