п'ятниця, 10 серпня, 2018, 11:47 Суспільство
Ситник заявив про тиск на суддів при розгляді справи щодо підприємства Коломойського
ZIK
ZIK

Сьогодні у розгляді позовів детективів НАБУ щодо розкрадання державних коштів є величезний тиск на суддів. Однак, варто віддати належне суддям, які попри тиск виносять законі рішення.

Про це наголосив керівник НАБУ Артем Ситник під час свого звіту, який транслював телеканал ZIK.

«За останнє півріччя винесено 23 рішення за позовами НАБУ на суму близько 1,5 мільярда гривень. Це створює можливості для того, щоб в подальшому ці кошти повертати державі», – запевнив антикорупціонер.

Також він підкреслив, що на сьогоднішній день загальна сума позовів Національного антикорупційного бюро складає майже 6 мільярдів гривень.

«Тут хотів би окремо зазначити принципову позицію окремих суддів, які виносили ці рішення. Один із таких позовів стосується відомого підприємства «Укрнафта». Сума позову там перевищує один мільярд гривень. І судді, які розглядали цю справу, зіштовхнулись із надзвичайним тиском. Ви знаєте, хто бенефіціар цього підприємства (Ігор Коломойський – ред.)», – заявив Артем Ситник.

Сьогодні щодо цього підприємства є кримінальне провадження, у якому НАБУ, за словами очільника, активно рухається до завершення.

«Детективи активно ініціюють подачу позовів. І ми бачили тиск на суддів господарського суду, що розглядав позови. Цей тиск не пройшов. Рішення було на користь держави, і зараз воно набуває чинності. Сподіваюсь, що у Верховному суді жодних проблем не буде. Але тиск є, тому необхідно віддати належне тим суддям, які працюють в таких умовах, але виносять законні рішення», – наголосив керівник НАБУ.

Окрім цього він підкреслив, що сьогодні, як і раніше, найпоширенішими підозрами, складеними детективами НАБУ (60%), є розкрадання державних коштів.

«На жаль, найбільше підозрюваних – це представники судової гілки влади. Тому ми сподіваємось, що судова реформа буде рухатись і дасть той результат, який ми маємо у Верховному суді», – каже Ситник.

 Нагадаємо, з НАБУ звільнили двох детективів за порушення присяги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:13 :31