Порошенко: Газопровід «Північний потік-2» – це «троянський кінь» Кремля

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Газопровід «Північний потік-2» – це «троянський кінь» Кремля проти європейської енергетичної і врешті-решт геополітичної безпеки.

Про це у Фейсбуці написав Президент Петро Порошенко.

«Відмова від реалізації проекту в рамках Третього енергетичного пакету ЄС та свідоме невиконання «Газпромом» рішень Стокгольмського арбітражу по справах з Україною – це чіткі і недвозначні сигнали щодо справжніх мотивів газопроводу і його потенційних катастрофічних наслідків для Європейського Союзу», – зазначив глава держави.

У цьому контексті він закликав європейських партнерів України «якнайшвидше позбутися оманливих та згубних кремлівських чар та твердо відстоювати власну енергетичну безпеку».

Роботи зі спорудження газопроводу «Північний потік-2» у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Угоди щодо фінансування проекту підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Велика Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві – Німеччина). Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він з’єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та непокоїться через можливу втрату статусу транзитної держави. Також противниками «Північного потоку-2» є США, Польща та країни Балтії.

Loading...
Loading...
Loading...