п'ятниця, 10 серпня, 2018, 20:16 Політика
Під час бою за Іловайськ Муженко 12 разів телефонував керівництву генштабу РФ, – Бутусов
ZIK
ZIK

Генерал Муженко підставив своїх військових, коли повідомив росіянам про плани української армії під Іловайськом.

Про це заявив головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Є міжнародна правова робота, яку веде Українська держава. Є позови України до Російської Федерації за вбивства наших громадян. Тому, безумовно, для Європейського суду документування фактів вбивства українських полонених російськими військовослужбовцями під час Іловайських боїв дійсно має значення», – прокоментував експерт.

Як повідомлялося, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) оприлюднило задокументовані та проаналізовані факти, які свідчать, що під час подій під Іловайськом Донецької області у серпні 2014 року всі сторони конфлікту чинили серйозні порушення прав людини.

Військовий експерт зауважив, що велика кількість загиблих зобов’язує українську владу навіть за діючим Процесуальним кодексом пояснити, чому за один день була така велика кількість воєнних втрат у країні, де немає оголошеної війни.

Юрій Бутусов підкреслив, що насправді розслідування вже проведено достатньо детально. Експертиза визначила відповідальність, а саме – хто, як і чим командував, чому були здійснені саме такі накази, і чому вчасно не дали наказ на відступ.

«Я був залучений як експерт до групи військово-тактичної судової експертизи по Іловайську. Розслідування завершили ще у 2016 році, а тому те, що воно досі не передано до суду – це виключно політичне рішення Президента Петра Порошенка і його тиск на Генеральну прокуратуру, щоб вона не рухала цю справу далі», – заявив Бутусов.

Оскільки він впевнений, що якщо справу передадуть до суду, то будуть заслухані усі свідки і стане зрозуміло, що командувач АТО на території Донецької та Луганської області генерал Муженко під час вторгнення російських військ не дав наказу ні на знищення агресора, ні на відведення українських військ.

«Війська залишалися в Іловайську до 27 серпня, тоді як вторгнення почалося ще 23 числа. Уже із 24 серпня відбулося оперативне оточення – противник вийшов на трасу, але ще до 27 серпня були вільні коридори, щоб українські війська могли відійти без жодних втрат взагалі.

Але замість того, щоб дати такий наказ, начальник Генерального штабу Муженко 12 разів телефонував керівництву Генерального штабу РФ і під час перемовин повідомив маршрут та час виходу українських військ, а також домовлявся про так званий «зелений коридор».

Замість того, щоб керувати підпорядкованими йому військами, генерал Муженко чомусь вимагав це від російського командування. На мою думку, такими діями Муженко підставив українських військових під розстріл і має за це відповідати не в розмовах, а в суді!» – наголосив Юрій Бутусов.

Нагадаємо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ – тривали з середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія.

Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту складала: 3,5 тис. осіб особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 18:01 :26