Новини » Світ 10 серпня, 2018, 16:16
Орєшкін: В Росії змінюється ставлення до санкцій
ZIK
ZIK

Прості росіяни та еліта розуміють, що нові санкції – це не так радісно, як їм втовкмачували протягом останніх трьох років. Тому від їх імені прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв почав погрожувати США економічною війною.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«Росіяни не дурні люди – вони розуміють сенс санкцій. Я думаю, що у них та верхівки потрохи змінюється відношення до заборон. Три роки тому нам говорили, що санкції підуть тільки на користь економіці. Та зараз люди бачать, що ціни ростуть, зарплати падають, інфляція. Тому розуміють, що санкції – це не така вже й радісна подія», – коментує російський політолог.

Він розповідає, що громадян, у стосунку до Путіна, можна поділити на дві групи.

«Одні починають звинувачувати президента в тому, що він підкоряється євреям, Заходу. Інші, яких меншість, не хочуть санкцій. Вони розуміють, що для того, аби їх зняли – треба поводитися краще, а не показувати, що ти ведмідь. Очевидно, що тварину саджають у клітку», – проводить аналогію експерт.

Крім того,  Дмитро Орешкін звертає увагу на те, що рейтинг Путіна знижується.

«Та тішитися цьому не слід. Бо той самий рейтинг складається не із проєвропейських людей, а із радянськомислячих. Їм здається, що замість Путіна треба поставити людину, яка буде сильнішою, ближчою до Сталіна, наведе порядок, олігархів втихомирить, а Заходу дасть відсіч», – каже російський політолог.

Якщо Путіна знімуть з посади, то, ймовірно, замість нього прийде компанія, яку можна порівняти із генеральською хунтою в Аргентині, «чорними полковниками» в Греції, зазначає Дмитро Орєшкін.

«Реакція Росії на санкції може бути контрпродуктивно, совковою. Та це не означає, що заборони хибні. Це нормально, бо іншого формату спілкування Володимир Володимирович не розуміє. Він втрачає рейтинг, його позиція в елітному середовищі слабшає. Втім, треба дивитись на крок уперед, подумати, хто може його замінити.  Є сенс припускати, що позицію Путіна обійме ще більш грізний персонаж», – зауважує експерт.

Політолог вважає, що санкції Росія отримала заслужено, але, ймовірно, представники влади будуть говорити про те, що це Захід і НАТО погані.

«Смажений когут санкцій проклював тім’ячко еліти. Тому Медведєв погрожує економічною війною. А відрізати шматок суверенної держави – хіба це не війна? Тепер ображатися не треба. Ніхто не скаже народу, що він голодуватиме і не отримуватиме пенсій через плату за Крим. Будуть брехати про агресивні задуми НАТО. Вони ж, влада, не зізнаються, що козли і прорахувалися, а вам, люди, розплачуватися», – наголошує експерт.

Політолог припускає, що частина путінського керівництва буде думати про те, як не отримати новий «хук» від Заходу.

«Якщо раніше у Путіна було враження, що Захід слабкий, наляканий, гнучкий і буржуазний, то тепер він змінює свою думку. Президент РФ не знає, як себе вести. Грузію, Чечню у світі проковтнули… А от Україну, Крим, Скрипаля – ні. Це новина, яку зрозуміти поки що не готові», – підкреслює Дмитро Орєшкін.

Також політолог озвучив позицію силовиків. Вони переконані, що потрібні війна, ізоляція, жорстка відповідь Росії.

«Мовляв, дайте гроші, а ми створимо нову зброю. Все це брехня! Адже у нашої зброї 60 відсотків імпортної комплектації. Особливо, коли це стосується іоніки, електроніки», – розповідає експерт.

Україні можна трохи видихнути, бо, ймовірно, Путін не буде загострювати ситуацію на Донбасі, додає політолог.

«Росія є на 12-13 місці по рівню ВВП у світовому рейтингу, але потрохи сповзає. Якщо хочемо залишитися на високих позиціях, то не можна бути самотніми, оточеними санкціями. А от створення спеціального офісу у Білому домі означає, що Путін дістав Захід. Ми опустилися майже до рівня Ірану. Бо ж з нами будуть спілкуватися за допомогою спеціального закладу. Одним словом: догралися», – каже Дмитро Орєшкін.

Нагадаємо, у США вирішили запровадити проти Росії нові санкції через атаку на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію  у Великій Британії.

Однак, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія сприйме нові санкції як оголошення війни. І на неї доведеться відповідати економічними, політичними та іншими методами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:24 :39