Новини » Суспільство 10 серпня, 2018, 19:33
Одна п’ята незаконної деревини з України потрапляє до Польщі
Вирубка лісів в Україні
Вирубка лісів в Україні

Незаконно зрубана деревина з України потрапляє до Польщі та ЄС завдяки підставним фірмам на кордоні

До Європейського Союзу щоденно в’їжджає 60 потягів з незаконною деревиною з України. Одна п’ята ввезенного українського дерева потрапляє до закладів в Польщі, – повідомляє polradio.pl з посиланням на Radio ZET.

Експерти британської неурядової організації Earthsight, яка опрацювала доповідь про незаконну вирубку лісу в Україні, стверджують, що ця деревина надходить до двох великих фірм завдяки підставним компаніям, котрі приймають її на кордоні та вироблять легальні документи.

Згідно з доповіддю, три найбільші виробники дерев’яних панелей в ЄС, власники найбільших паперових комбінатів і друге найбільше у світі деревообробне підприємство користуються корупційними схемами, пов’язаними з незаконним вирубуванням дерева в Україні.

Ці фірми мають або нині будують свої заклади в Польщі. Міністерство довкілля відповіло на запит Radio Zet, що йому відомо про цю доповідь і документ вивчає Головна інспекція охорони довкілля.

Однак це питання не є простим, оскільки, на думку експертів британської неурядової організації, незаконна деревина потрапляє до цих великих компаній завдяки підставним фірмам, котрі приймають її на кордоні та видають законні документи.

Наприклад, одна з великих фірм у Польщі купує дерево через компанію, що розташована у квартирі над крамницею в одному з польських сіл. Законодавство Європейського Союзу забороняє імпорт незаконної деревини.

В Україні діє заборона на експорт сирої деревини. Однак, у зв’язку з корумпованістю українських посадових осіб, закон обходять, а незаконно вирубане дерево продають як ліс-кругляк.

Експерти британської неурядової організації Earthsight викрили українську незаконну деревину, ввезену до Західної Європи, у більшості будівельних крамницях у Великій Британії та Франції.

Як повідомлялось раніше, Україна незаконно вивозить у Європу ліс для IKEA і H&M  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 09:27 :14