Новини » Київ

Не дай себе обдурити: Що треба знати про відпочинок у Києві

У Києві почастішали випадки, коли мешканці міста звертаються з питанням, чи платні столичні пляжі.

КП «Плесо», що керує міськими пляжами, повідомляє, якими є справи станом на сьогодні.

На підприємстві зазначають, що купання на пляжах є реалізацією громадянами права загального користування і не може бути платним (стаття 47 Водного кодексу України). Обмеження допускають локально тільки з метою охорони життя і здоров’я громадян, охорони навколишнього середовища. А встановлювати подібні обмеження можуть лише органи влади і місцевого самоврядування.

Що стосується всіх офіційних міських пляжів, то вхід на них безкоштовний. Будь-які платні VIP-пляжі на території муніципальних місць відпочинку, де за вхід вимагають грошей, – поза законом. Якщо десь кияни побачать таке, їм потрібно відразу ж викликати поліцію.

Стежать за пляжами Києва за бюджетні кошти, тому на них безкоштовні такі послуги: чергування рятувальників, робота медпункту, душові та питна вода (фонтанчики), громадська вбиральня.

При цьому варто пам’ятати, що на пляжі можуть працювати приватні підприємці, які оформили свою діяльність і підписали з містом договір. Платні послуги: оренда тапчанів, сезонна торгівля продуктами харчування та напоями.

Loading...