Новини » Суспільство 10 серпня, 2018, 16:06
Мусій: медична марихуана допомагає у комплексному лікуванні важких недуг
ZIK
ZIK

Легалізація марихуани у медичних цілях – дуже актуальна тема. Адже уже давно науковці довели корисні властивості таких речовин при лікуванні онкологічних захворювань чи хвороби Альцгеймера. Це уже застосовується у світовій практиці.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, співавтор законопроекту про легалізацію медичної марихуани Олег Мусій.

Він переконаний: законопроект, який дозволяє легалізацію медичної марихуани, досі не розглянули через те, що «Верховній Раді не доходять руки до медицини».

«Зміни ж у цьому законопроекті передбачають те, що уже давно існує у світовій практиці – медичне використання марихуани в лікувальних цілях. Це зовсім не означає, що мають бути легалізовані наркотики, як, наприклад, у Голландії у вигляді кофі-шопів», – зазначив Мусій.

За його словами, уже доведено, що марихуану доцільно застосовувати у медицині.

«В людському організмі існує так звана канабіноїдна система. При особливо складних захворюваннях, наприклад, в онкології чи при хворобі Альцгеймера, вона допомагає у комплексному лікуванні і значно полегшує страждання таких людей», – розповів нардеп.

Тому він впевнений: законопроект, співавтором якого він і виступає, є «абсолютно актуальний». Мовляв, це нормально, якщо хвора людина може за приписом лікаря отримувати в аптеці необхідний медикамент.

«Тому цей законопроект вже потрібно було б ухвалити ще рік тому. Адже він уже пройшов усі необхідні щаблі», – наголосив Мусій.

Та, на його думку, закон не ухвалюють, тому що Верховна Рада голосує лише за інтереси олігархів. Натомість медичні документи залишаються осторонь.

«У нас лежить десять фундаментальних медичних законопроектів. Однак, їх не розглядають. Адже, по-перше, частина депутатів просто не ходить на роботу, а по-друге, в голови ВР та коаліції є свої пріоритети. На превеликий жаль, вони не стосуються здоров’я людей», – зазначив депутат.

Та водночас він підкреслив: легалізацію легких наркотиків не вважає  актуальною чи потрібною.

«Однак, як мені відомо, торгівлю наркотиків курують силові структури. Тож питання їх доступності полягає лише у ціні. Якраз така повна легалізація цих препаратів могла б порушити ті чи інші монополії, що склались на цьому незаконному ринку. Тож, думаю, що це глибоке питання саме правоохоронної системи», – підкреслив Олег Мусій.

Як повідомлялось, ще у 2016 році до Верховної Ради надійшов законопроект щодо легалізації марихуани у медичних цілях.

Окрім того, народний депутат України від «Радикальної партії Олега Ляшка» зазначила, що легалізація медичної марихуани може призвести до зловживань з боку наркоманів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:16 :29