Новини » Суспільство 10 серпня, 2018, 15:51
Медик пояснив, як тривале вживання наркотиків впливає на формування особистості
ZIK
ZIK

Чим молодший вік людини, яка починає вживати наркотики чи алкоголь, тим менша відстань до формування залежності. Коли особистість людини формується у постійному стані алкогольного чи наркотичного сп‘яніння, то зрозуміло, якою в кінцевому результаті вона буде.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив керівник центру терапії залежностей Юрій Пакін.

Він переконаний, що для широкої громадськості легалізація медичної марихуани виглядає небезпечною: аби не вийшло так, що «випустили джина з пляшки».

«Серед молоді сьогодні побутує така думка, що покурити марихуану – це те ж саме, що й випити пляшку пива. Тобто побутує таке легковажне ставлення. Таке відношення є доволі стійким», – підкреслив медик.

Він розповів, що під час консультацій доволі часто доводиться обговорювати це питання з самим пацієнтом та його родичами.

«Є багато різних нюансів. Я можу навести такий приклад: приходять пацієнт і його батько, який розповідає, що в молодості, будучи студентом, він кілька разів спробував марихуану, але жодних наслідків це не мало. Сьогодні він займається якоюсь серйозною справою і таке інше. Тому він не дуже суворо дивився на те, що його син-підліток був замішаний до куріння марихуани», – розповідає Юрій Пакін.

Проте одне питання, коли дорослий чоловік, будучи сформованою особистістю, 2-3 рази покурив марихуану. Мовляв, до серйозних наслідків це не призведе. Але такі можуть бути, коли зловживатиме марихуаною підліток у 13-15 років.

«Справа в тім, що чим в молодшому віці людина починає приймати алкоголь чи наркотики, тим коротша дистанція до формування залежності. Коли особистість людини формується в стані наркотичного або алкогольного сп‘яніння, тоді зрозуміло, яка особистість може сформуватись», – пояснює керівник центру терапії залежностей.

Також він підкреслив, що одним із популярних наслідків тривалого вживання наркотиків, в тому числі і марихуани, є зниження інтересу до творчості.

«Тобто людина отримує задоволення з нічого. Вона покурила і «кайфує». А формування особистості людини ще з раннього дитинства базується на тому, що людина повинна творити. Наприклад, малі діти в пісочниці будують замки і отримують від цього задоволення. Далі, коли вони виростають, продовжують творити», – каже експерт.

Натомість тривале вживання наркотиків призводить до того, що людині не потрібно нічого творити. Тобто у людини є вибір – або творити, або вживати наркотики.

«Але якщо говорити про мою думку щодо використання медичної марихуани, то ця думка позитивна. Тобто я прибічник того, щоб дозволити її використовувати в медичних цілях для тих людей, яким це необхідно. Але от як зробити цю легалізацію раціональною, щоб вона не призводила до негативних наслідків – це проблема для суспільства та законодавчих органів», – підсумував Пакін.

Нагадаємо, народний депутат Оксана Корчинська назвала ризики легалізації медичної марихуани.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 16:51 :19